Historia zwierzaka zza krzaka – najnowsza książka Doroty Gellner

Historia zwierzaka zza krzaka - najnowsza książka Doroty Gellner

Dzięki staraniom wydawnictwa Bajka ukazała się właśnie Historia zwierzaka zza krzaka – najnowsza książka Doroty Gellner!

Tym samym po pierwsze, powiększyła się nasza ukochana seria kartowówek dla ciut starszych, a po drugie powstała seria w serii, bo to już druga opowieść tej Autorki o zwierzaku z… 🙂 Uwielbiamy takie matrioszki 🙂

Pamiętacie nietoperza, który zamieszkał w szafie królewny? Tego z książki “Historia zwierzaka z wieszaka”? Jeśli nie, to zachęcam Was do poznania go tu! a tymczasem wracamy do naszej nowości.

Otóż… wygląda na to, że dziewczynka, którą Autorka obrała za bohaterkę tego cyklu, ma wyjątkowe szczęście do spotkań z zaskakującymi zwierzętami. Tym razem królewna spotkała na spacerze kogoś za krzakiem. Ktoś przycupnął cichutko, a przy bliższym spotkaniu nastroszył sto igieł. Dziewczynka od razu domyśliła się, że to krawcowa i z entuzjazmem przyniosła materiały na piękne suknie.

Jak się okazało, nie tylko ona miała sprawę do krawcowej, bo kot, pies i smok, także ustawili się w kolejce 🙂

Co wynikło z tego szycia za krzakiem, musicie przeczytać sami. Jak zwykle jest świetny rym, rytmiczny i wpadający w uch tekst, zabawna puenta, przepiękne kolorowe ilustracje i mnóstwo zabawy.

Cudne, kolorowe ilustracje są zasługą Beaty Zdęby, która tworzy, posługując się ołówkiem, komputerem i uwaga…. plasteliną! Zobaczcie książkę w środku…. a my bardzo ją polecamy – maluszkom i ciut starszym 🙂

Historia zwierzaka zza krzaka to JEDENASTA książka z serii kartonówek dla ciut starszych od wydawnictwa Bajka.

Ta seria to rymowane kapitalne opowieści najlepszych polskich poetów dla dzieci oraz wybitnych polskich ilustratorów. Bardzo Was zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi tytułami, a są to:

“Pisklak”, “Historia zwierzaka z wieszaka”, “Portrety”, “Myszka” Doroty Gellner

“Przepraszam, żabo!”, “Mydło”, “Leśne Ludki i mnóstwo szukania” Małgorzaty Strzałkowskiej

“Niebostrada”, “Koala nie pozwala” Rafała Witka

“Dziwaki” Marii Szajer

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz