Wielki powrót szwedzkiej serii książek dla dzieci o Billym

Hurra! Wielki powrót szwedzkiej serii książek dla dzieci o Billym!

Książki o Billym, które w Szwecji ukazywały się od 1989 roku, w Polsce pojawiły się po raz pierwszy w 2017 roku, dzięki staraniom, nieistniejącej już niestety, oficyny Ene Due Rabe. Doskonałe tytuły od tego wydawnictwa od dawna dostępne są już tylko w bibliotekach i antykwariatach. Po latach nieobecności Billego nad Wisłą, stało się coś wspaniałego. Poznańskie wydawnictwo Zakamarki, które specjalizuje się w wydawaniu w Polsce szwedzkiej literatury dziecięcej, zakupiło prawa do serii i właśnie ukazał się pierwszy tytuł! Już wiemy, że to dopiero początek. Zostaną wznowione wszystkie odcinki serii, które już były u nas przed laty oraz ukażą się zupełnie nowe. Cieszę się POTWORNIE!!!

Wielki powrót szwedzkiej serii książek dla dzieci o Billym rozpoczyna Billy i dziwny dzień  🙂 To przecudowna opowieść o urodzinowej niespodziance. Kto zna dreszczyk emocji, który towarzyszy jubilatowi w dniu urodzin? Billy ma sen, że jeździ wymarzonym autem na pedały, który stoi w witrynie sklepu w zabawkami. Gdy rozmarzony budzi się rano, dostaje gorącą czekoladę, przytulasa i niewielki podarunek od mamy, a potem…  nudzi się niesamowicie. Mama jest zajęta pracą, a wszyscy inni go unikają. Nikt nie ma dla niego czasu ani nie pamięta o jego święcie.

Sprawdźcie koniecznie jak skończy się ten dziwny dzień 🙂

Autorką serii o Billym jest, nieżyjąca już, Birgitta Alma Sofia Stenberg, szwedzka autorka, ilustratorka i tłumaczka książek. Napisała prawie sześćdziesiąt książek dla dzieci oraz powieści i zbiorów opowiadań.

Ilustracje do książek o chłopcu Billym stworzył Mati Lepp, którego śliczne akwarelowe ilustracje możecie znać z takich książek jak Matematyka ze sznurka i guzika czy Jak tata się z nami bawił.

tekst: Birgitta Stenberg

ilustracje: Mati Lepp

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

Jeśli masz ochotę na więcej książek dla przedszkolaków o dniu urodzin to zapraszamy tu! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Czas szybko płynie, książki o Billym ukazywały się od 2010.

Zostaw komentarz