Leśne Ludki i mnóstwo szukania – nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej

Leśne Ludki i mnóstwo szukania - nowa książka Małgorzaty StrzałkowskiejLeśne Ludki i mnóstwo szukania - nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej

To właśnie dziś ma premierę kartonowe cudo zatytułowane “Leśne Ludki i mnóstwo szukania” czyli nowa książka Małgorzaty Strzałkowskiej. Książka ukazała się w naszym ulubionym cyklu dla przedszkolaków “Kartonówki dla ciut starszych” od wydawnictwa Bajka.

Leśne Ludki to takie przeurocze stworki, które uwielbiają szukać, to ich ulubione zajęcie. Na kartach tej książki banda ośmiu z nich rozdzieliła się i każdy postanowił przeszukać inne miejsce. Jeden poszedł na plażę, drugi wspiął się na górskie szczyty, inny sprawdził co dzieje się w dziecięcym pokoju. W każdym miejscu odkryły fascynujące przedmioty, a Czytelnik może odkryć je dzięki genialnym, jak zawsze genialnym i rytmicznym rymom Małgorzaty Strzałkowskiej.

Tekst czyta się z lekkością, z jaką nuci się ulubioną piosenkę. To atut wszystkich książek dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej. A jest ich już łącznie kilkaset!

Co niesamowite i nietypowe dla książek z tej serii – “Leśne Ludki i mnóstwo szukania” zostały zilustrowane przez samą Autorkę. Jak czytamy na okładce znalazły się tu “Kolaże Autorki wyklejane we wtorki”. Nie pierwszy raz Małgorzata Strzałkowska zilustrowała swój tekst kolażami. Pamiętam z rozmowy z Autorką, do której możecie wrócić tu!, że tworzenie kolaży jest bardzo relaksujące i stanowi wspaniałą odskocznię od pracy umysłowej. Pozwala oderwać się Autorce od tekstów i zająć głowę czymś zupełnie innym, manualnym. Połączenie kolorowych elementów o różnych teksturach ze zdjęciami owoców czy przedmiotów codziennego użytku, sprawia, że ilustracje są bardzo zajmujące. Uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania z kolorowym czasopismem, nożyczkami i klejem! Sprawdźcie jak Wasze dzieci wykorzystają przeczytane już przez Was gazety.

Leśne Ludki mogą się Wam wydawać znajome. To dlatego, że do klasyki polskiej literatury dziecięcej już dawno weszły opowieści o Leśnych Głupkach tej samej Autorki i mają z tą nowością sporo wspólnego 😉

Seria “Kartonówki dla ciut starszych” jest moją ulubioną dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. To książki w 100% pochodzące z Polski 🙂 Przepięknie wydane, w poręcznym kwadratowym formacie. Starannie dobrani autorzy to najlepiej rymujący twórcy w kraju, do których tekstów ilustracje tworzą najlepsi polscy ilustratorzy. Zawsze zabawne, mądre, przemyślane. Te kartonówki wchodza na listę ukochanych książek każdego dziecka, które ma z nimi do czynienia 🙂 A dzieki kartonowym stronom, mogą mieć z nimi do czynienia naprawdę intensywnie 🙂

Sprawdźcie Leśne Ludki koniecznie, a potem zakochajcie się w całej serii, tak jak my! Innych książek z tego cyklu szukajcie tu!

tytuł: Leśne Ludki i mnóstwo szukania

tekst i ilustracje: Malgorzata Strzałkowska

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 30 stron

dla dzieci w wieku: 2-5 lat

cena okładkowa: 22,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz