Rodzina Obrabków – nowa szwedzka seria dla początkujących czytelników

Rodzina Obrabków - nowa szwedzka seria dla początkujących czytelników

Rodzina Obrabków – nowa szwedzka seria dla początkujących czytelników od wydawnictwa Zakamarków właśnie ukazała się w Polsce, a dokładniej jej pierwszy, absolutnie genialny, tom zatytułowany “Rodzina Obrabków i urodzinowy skok”!

Jeśli znasz dziecko, które dopiero szlifuje umiejętność samodzielnego czytania i wiesz, że ma poczucie humoru, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę 🙂 Bohaterami serii jest rodzina Obrabków…. tata Zbirosław, pieszczotliwie nazywany Zbiro, mama Cela, córka Kryminelka, w skrócie Elka, syn Ture i pies Glina. Rodzice wraz z córką uwielbiają brać cudze rzeczy, syn natomiast lubi robić tylko to, co dozwolone. Rodzice bardzo się o niego martwią… Wciąż się zastanawiają co z niego wyrośnie.

Wieczorem okazuje się, że nazajutrz Ture ma urodziny i bardzo się na nie cieszy. Ma nadzieję, że dostanie prezent marzeń – ogromnego lizaka, który stoi na witrynie sklepu w miasteczku. Rodzina wpada w panikę… wszak zupełnie zapomnieli o zbliżającym się jubileuszu. Czy Zbiro, Cela i Elka będą w stanie spełnić urodzinowe życzenie Ture?

W pierwszym odcinku poznajemy nie tylko tytułowych bohaterów, ale też fenomenalną postać sąsiada, który nazywa się Paul Icjant oraz właścicielkę lokalnego sklepu ze słodyczami, Dziulkę Wzembie. Babci niestety nie mamy okazji tu poznać, gdyż siedzi w więzieniu 🙂 Mam nadzieję, że wypuszczą seniorkę rodu przed premierą kolejnego tomu!

Pierwszy tom serii to zabawa przez duże Z. Nie da się nie wybuchnąć śmiechem przy tej lekturze. Pokładam wielkie nadzieje w kolejnych odcinkach, mam nadzieję, że są tak świetne jak ta. Bardzo często książki przeznaczone dla dzieci początkujących w samodzielnym czytaniu są nudnawe i po zapoznaniu z treścią, pomimo, że technicznie są dobrze przygotowane, nie polecam ich na blogu. Tu nie mam sekundy zawahania, po prostu świetne to jest!

Autorem tekstu jest Anders Sparring. Jeśli wpiszecie jego imię i nazwisko w wyszukiwarce grafiki, ukażą Wam się portrety mężczyzny “spod ciemnej gwiazdy”, w pasiastej bluzce i powyciąganej czapce 🙂 kojarzące się z kartoteką z aresztu.

Autorem ilustracji jest Per Gustavsson, którego kreskę mieliśmy już okazję poznać w Kosmicznych Świętach.

Nie wiem, czy Agnieszka Stróżyk, tłumaczka “Rodziny Obrabków” zagląda czasem na mojego bloga, mam nadzieję, że tak i że to przeczyta…  jestem pod ogromnym wrażeniem przekładu… niektóre skojarzenia, imiona, elementy zdradzają mistrzostwo w dziedzinie. Bardzo gratuluję! Majstersztyk!

Rodzina Obrabków – nowa szwedzka seria dla początkujących czytelników, poleca się wszystkim, którzy lubią się śmiać!

tytuł: Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

seria: Rodzina Obrabków

tekst: Anders Sparring

ilustracje: Per Gustavsson

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2021

objętość: 60 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz