DWA TRZY CZTERY – zwariowana seria kartonówek Joanny Bartosik

DWA TRZY CZTERY - zwariowana seria kartonówek Joanny Bartosik

Nie ma lepszego sposobu na nudę, niż świetne ksiązki dla dzieci 🙂 Dziś prezentujemy pakiet edukacyjno-relaksacyjny dla najmłodszych! DWA TRZY CZTERY – zwariowana seria kartonówek Joanny Bartosik, ułatwi zajęcie maluchów w domu.

Mogliście się już zetknąć z tymi publikacjami, wszak miały premierę już dość dawno, a sam projekt jest rozwinięciem serii RAZ, DWA, TRZY, która była wyróżniona w konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI. Pokazywaliśmy je kilka lat temu i możecie wrócić do tego tu! oraz tu! 

Seria doceniona została już niejednokrotnie! Wszak została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a także wyróżniona w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY. Autorka, Joanna Bartosik (1990), to ceniona polska ilustratorka młodego pokolenia, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współpracuje z wieloma wydawnictwami i od dawna mamy zaszczyt gościć ją w naszej Galerii Gwiazd! 🙂

Wracając jednak do dziś prezentowanej serii od wydawnictwa Widnokrąg… Autorka stworzyła kapitalne opowieści bez słów, które za każdym razem możemy przeczytać inaczej, dodając kolejne wątki, zwracając uwagę na inne elementy. Książki rosną razem z dzieckiem, nadają się dla czytelników już od pierwszych miesięcy życia, do oglądania i lizania, do zaawansowanego wieku przedszkolengo. Cudownie charakterystyczna, zwariowana i zabawna, kreska Joanny Bartosik, zadowoli nawet najbardziej wymagających 🙂 Poręczny format, zaokrąglone rogi i przepiękne kolorowe rozkładówki… Zobaczcie!

DWA TRZY CZTERY WSPÓLNE SPACERY

 

Ksiązka pokazuje różne miejsca, do których można wybrać się na spacer. W każdym z nich należy zachowywać się inaczej, w jednych się biega, w innych wręcz przeciwnie, czasem można śmiać się głośno i rzucać patyki, a czasem należy być cichutko.

Każda rozkładówka prezentuje inne miejsce. Znajdziecie tu las, sklep, plac zabaw, cmentarz i wiele wiele innych. Mnóstwo okazji do rozmów z dzieckiem, umożliwoających lepsze zrozumienie otoczenia i nauki 🙂

DWA TRZY CZTERY CYFRY I NUMERY

To pozycja dla wszystkich maluchów, zafascynowanych liczeniem i nemrkami 🙂 Na każdej z kolorowych, wesołych ilustracji znajdzie się mnóstwo cyferek do odnalezienia. Co ciekawe, każda z nich jest umiejscowiona w zupełnie innym kontekście, który można odgadywać. To ograniczenie prędkości na znaku drogowym, gra w klasy, tablica rejestracyjna czerwonej bryki i mnóstwo innych.

Cyfry i numery zostały wplecione w pełne detali sceny. Można obserwować bawiące się dzieci, kierowców, przechodniów. Są zawody sportowe i leśna wędrówka. Tu tylko wyobraźnia czytelnika jest ograniczeniem 🙂

DWA TRZY CZTERY SŁOWA I LITERY

To książka, która zapoznaje dzieci z literami… alfabetem, w którym zamieszkały SŁOWOTWORY 🙂 Poszczególne litery tworzą zarówno prote słowa, które są znane najmłodszym, jak i bardziej skomplikowane, z którymi być może maluchy się jeszcze nie spotkały.

Poszczególne litery tworzą postaci, które dzieki szalonym akrobacjom, układają się w odpowiednie kształy, zapadając w pamięć i ułatwiając skojarzenie liter.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz