Kartonowe nowości dla ciut starszych od Bajki – Niebostrada i Portrety

Kartonowe nowości dla ciut starszych od Bajki - Niebostrada i Portrety

Moja ukochana rodzina kartonowych książek od wydawnictwa Bajka właśnie się powiększyła.

I to o dwa tytuły! Boskie są! ZOBACZCIE!

Dlaczego tak lubię tę serię? Bo jest wyjątkowa na naszym rynku, bo skierowana do dzieci, które już lubią słuchać krótkich historii, a jednocześnie nadal preferują kartonowe strony.  To są książki, które z pewnością zaspokoją apetyt czytelniczy nawet trzy- cztero latka. Zarówno teksty, jak i oprawa graficzna każdej z nich jest na najwyższym poziomie. Wybitni polscy autorzy i fantastyczni ilustratorzy stworzyli serię idealną.

Kartonówki są dość duże, bardzo bogato zilustrowane, mają poręczny, zbliżony do kwadratu, format i zaokrąglone rogi, a do czterech tytułów właśnie dołączyły…

Niebostrada

tekst: Rafał Witek, ilustracje: Piotr Rychel,

wydawnictwo Bajka, 2018, 30 stron, cena okładkowa: 22,90 zł

To przeurocza książka dla wszystkich fanów motoryzacji. To przezabawna rymowana opowieść o niebostradzie… czyli takiej autostradzie, tylko, że na niebie 🙂 Użytkownikami tej trasy są przeróżne ptaki i jak to w ruchu podniebnym bywa… czytelnik jest świadkiem wyścigów, wymijania, przeróżnych kolizji i dyskusji ptasich kierowców. Znajdziecie tu Gęś-policjanta, podniebnych piratów i mnóstwo świetnych rymów, a zakończenie na pewno was zaskoczy 🙂

Ilustratorem książki jest Piotr Rychel, którego charakterystyczny styl mogliście już spotkać w wielu książkach z katalogu wydawnictwa Bajka. W kapitalny sposób zostały podkreślone emocje na twarzach ptaków 🙂 Postaci są tu bardzo wyraziste i mają niesamowite miny!

Portrety

tekst: Dorota Gellner, ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło,

wydawnictwo Bajka, 2018, 24 strony, cena okładkowa: 22,90 zł

Nie będę ukrywać, że mam słabość do Doroty Gellner. To przede wszystkim niesamowicie ciekawa i nietuzinkowa osoba. Miałyśmy okazję poznać się bliżej, czego owocem jest opublikowany niedawno wywiad Psotnika z poetką, do którego możecie wrócić tu. Lekkość z jaką rymuje swoje opowieści najmłodszym, niesamowity humor i przekora, jaka bije z tych tekstów sprawia, że są wyjątkowe. Dokładnie tak samo jest w “Portretach”… naprawdę krótki tekst, ale bardzo zabawny.

Otóż mamy kota, który postanowił być malarzem. Wykonuje portret za portretem, na zamówienia różnych zwierząt. Niestety okazuje się, że klienci nie są zadowoleni… Musicie przekonać się samo, jak wybrnie z tego wielki artysta, ale zapewniam, że się będziecie dobrze bawić.

Książka bardzo pięknie zilustrowana przez Ewę Poklewską-Koziełło. Żywe, soczyste kolory, cudne postaci i zabawne portrety bohaterów.

Uwielbiam 🙂

Jeśli nie znasz pozostałych książek z tej serii, które ukazały się wcześniej, zapraszamy do naszych prezentacji:

“Myszka” Dorota Gellner i Dobrusia Rurańska

“Koala nie pozwala” Rafał Witek, Emilia Dziubak

“Mydło” Małgorzata Strałkowska, Adam Pękalski

“Pisklak” Dorota Gellner, Jona Jung

 

Jeśli chcesz którąś z nich mieć dla siebie lub swojego dziecka, to wszystkie książki są dostępne w naszym sklepie 🙂 Zapraszamy 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz