Najlepsze serie książek dla przedszkolaków #2 – Pettson i Findus

najlepsze serie książek dla przedszkolaków

Wybierając najlepsze serie książek dla przedszkolaków, wprost nie da się ominąć tych historii. Są również jednym z najczęściej wymienianych przez was ulubionych, najlepszych serii książek dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Wydawany od lat, staraniami wydawnictwa Media Rodzina, cykl o Pettsonie i Findusie autorstwa wybitnego szwedzkiego autora książek dla dzieci i ilustratora – Svena Nordqvista, zyskał ogromną rzeszę fanów.

Kim są bohaterowie tej serii?

Pettson i Findus to nietuzinkowa para przyjaciół. Pettson jest spokojnym i zrównoważonym starszym panem, a Findus jego kotem. Ale nie takim, jak zazwyczaj spotykacie, ten jest wyjątkowy. Rozmawia w ludzkim języku i nosi zabawne szerokie spodnie na szelkach.

Pettson jest zrównoważony i opanowany, a Fidus ciekawski i trochę zwariowany.

Tylko z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Uzupełniając się nawzajem, stanowią nierozłączną parę.

Rzecz dzieje się w małym gospodarstwie na wsi i oprócz mnóstwa szalonych przygód, dużo tu przyrody, zwierząt i sielskiego klimatu.

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią książki o Pettsonie i Findusie?

Rzeczywistość przedstawiona w tych książkach jest bezpieczna, niewielka i naprawdę sielska. Ilustracje są wyjątkowe, pełne detali i szczegółów, które można oglądać wciąż na nowo, co raz odkrywając nowe elementy. Ten świat wciąga, pobudza wyobraźnię i pochłania czytelnika bez reszty.

Książki z tego cyklu, które do tej pory, ukazały się w Polsce to:

Seria książek zdobyła na tyle dużą popularność, że wydano już dwia audiobooki w mistrzowskiej interpretacji Jerzego Stuhra.

Podzielcie się z nami swoją opinią i doświadczeniami. Jesteśmy pewni, że wiele osób miało już przyjemność poznać Pettsona i Findusa. To nasz drugi wybór w cyklu Najlepsze serie książek dla przedszkolaków. Podpowiedzcie, jakich seryjnych bohaterów uwielbiają wasze dzieci.

 

Inne najlepsze serie książek dla przedszkolaków znajdziecie tu:

Albert Albertson

Mama Mu

 

Jeśli chcesz odwiedzić Pettsona i Findusa w prawdziwym świecie koniecznie odwiedź Junibacken – muzeum poświęcone szwedzkiej literaturze dla dzieci!

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Pettsona i Findusa uwielbiamy. Nasza ulubiona część cyklu to “Tort urodzinowy”. Z innych serii, polecamy: Mamę Mu, Franklina, Bolusia, Wesołego Ryjka, Pomelo. To tak na szybko co przyszło do głowy.

dziękuję 🙂 w następnej kolejności opiszemy Mamę Mu – dla nas to też seria obowiązkowa 🙂

Kochamy Pettosa i Findusa rodzinnie… nawet nasz kot ma na imię Findus…. uwielbiam klimat tych opowieści, tolerancyjnego i cierpliwego staruszka oraz jego uroczego kota ktory wypisz wymaluj obrazuje każdego kilkulatka… I te cudowne ilustracje, które mozna odczytywac wciaz na nowo…

Zostaw komentarz