Strachociny – nowa polska seria grozy

Strachociny - nowa polska seria grozy

Dziś prezentujemy Strachociny – nowa polska seria grozy właśnie pojawiła się w księgarniach! Pierwszy tom zatytułowany “Strzeż się stracha” to lektura dla czytelników, którzy lubią się bać 🙂

Bohaterami serii jest grupka przyjaciół z pełnego dziwów miasteczka Strachociny. Po wakacjach zaczną naukę w szóstej klasie, ale póki co całe lato przed nimi.

Patryk Szarewski, przez kumpli nazywany Szary, właśnie miał urodziny i dostał w prezencie od rodziców wymarzony nowy rower. Chłopak wybrał się do pobliskiego miejskiego lasu na przejażdżkę… chciał wypróbować nową brykę. Niestety, w euforii nie zapanował nad sprzętem i miał wypadek. Nic mu się nie stało, ale rower ucierpiał tak bardzo, że chłopak musiał wrócić do domu prowadząc połamany jednoślad. Gdy na skróty szedł przez pola, zauważył dziwnego stracha na wróble, który raptownie ożył i zaczął go gonić. Chłopak cudem uciekł potworowi.

Przerażony próbował ostrzec rodziców i rówieśników przed straszydłem, ale nikt mu nie wierzył. Dopiero pewne odkrycie w miejskiej bibliotece sprawił, że dzieciaki postanowiły sprawdzić, czy Patryk zmyśla. Wspólnie udali się w miejsce, gdzie ostatnio był widziany strach. W końcu jeśli okaże się, że Patryk nie zmyśla, wspólnie poradzą sobie z kukłą…. ale czy na pewno?

Sprawdźcie koniecznie co wydarzyło się w pierwszym odcinku nowej serii Strachociny!

Książka przez wydawcę została zarekomendowana dla czytelników w wieku 9-12 lat, ja jednak uważam, że mogą po nią sięgnąć młodsze dzieci. Książka ma spory font i czarno białe rysunki, idealnie nadaje się dla tych, co dopiero szlifują umiejętność samodzielnego czytania.

Ilustracje, nowoczesne i w komiksowym stylu, wykonał Tomasz Kaczkowski.

tytuł: Strachociny. Strzeż się stracha

tekst: Dominik Łuszczyński

ilustracje: Tomasz Kaczkowski

wydawnictwo: Mamania, 2020

objętość: 128 stron

cena okładkowa: 34,90 zł

dla dzieci w wieku: 9-12

 

Jeśli Strachociny – nowa polska seria grozy, to dla Ciebie wciąż za mało dreszczyka emocji, koniecznie sprawdź inne serie wydawnictwa Mamania: Nelly Rapp lub Halvdan Wiking

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz