INSEKT Najlepszy komiks dla nastolatków o akceptacji

Dziś postanowiliśmy zaprezentować Wam niewielką książkę zatytułowaną INSEKT czyli najlepszy komiks dla nastolatków o akceptacji, jaki kiedykolwiek mieliśmy w łapkach… i naprawdę nie dlatego tak kochamy Insekta, że Psotnik też jest owadem 🙂 Ten komiks ma niesamowitą moc.

Rzecz dzieje się w mieście, gdzie wszystko jest spowite dymem. Z powodu produkcji stale utrzymuje się zachmurzenie. W ciągu dnia trzeba korzystać z latarek, nic nie widać dokładnie. Ludzie nie są z tego powodu szczęśliwi, ale okazuje się, że dla niektórych to ratunek, a szara powłoka daje poczucie bezpieczeństwa.

Głównym bohaterem powieści graficznej, tytułowym insektem, który spoziera na czytelnika z okładki, jest przeciętny nastolatek… ale może nawet wypadałoby go określić mianem wyjątkowego. Pascal, bo tak ma na imię, jest prawdziwą gwiazdą socjometryczną. Rówieśnicy go uwielbiają, chcą się z nim spotykać i spędzać czas, niemal jednogłośnie wybierają go na przewodniczącego klasy, a zakochane  dziewczyny walczą o jego względy i rywalizują o jego uwagę.

Sytuacja Pascala dramatycznie zmienia się, gdy na chwilę znika dym i na światło dzienne wychodzi sekret.

Poniżanie, znęcanie się, prześladowanie… to tematy, z którymi wciąż styka się wiele dzieci chociażby w polskich szkołach. To tematy, o których mówi się zbyt mało i zbyt cicho. Nie przegapcie Insekta, jest cudowny. Okrzyknięty jednym z najciekawszych niemieckich komiksów XXI wieku, zastaje w sercu czytelnika na zawsze.

To idealna lektura dla młodszej młodzieży, a jeżeli chcecie podsunąć odpowiednia lekturę dla młodszych od szóstego roku życia, to polecamy serię, objętą naszym patronatem, Podręcznik dla superbohaterów. 

scenariusz i rysunki: Sascha Hommer

tłumaczenie: Marcin Chuta

wydawnictwo: Kultura Gniewu, Krótkie gatki 2021

objętość: 128 stron

dla młodzieży w wieku: 10+

cena okładkowa: 39,90 zł

Z całego serducha polecamy komiks Insekt, ale jeśli poszukujesz więcej lektur dotyczących tej tematyki, to zapraszamy chociażby tu! lub tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz