Kije samobije - baśń o pewności siebie

W serii autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane ukazały się właśnie Kije samobije – baśń o pewności siebie czyli szósta z siedmiu odcinków książek, które dają moc!

Od pierwszego tomu tej wyjątkowej serii namawiamy Was, byście koniecznie postarali się o obecność tych książek w Waszym domu 🙂 Marzymy, by dotarły do wszystkich dzieci. Mogliście wcześniej u nas przeczytać o tym, że już sześcioletnie dziewczynki uważają się za gorsze od chłopców.  Mniej zaradne, mniej odważne, mniej decyzyjne… Udowodniły to badania prowadzone przez zespół psychologów z trzech amerykańskich uniwersytetów. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doskonała pisarka dla niedorosłych, która w swoich książkach zawsze porusza ważne i aktualne problemy, postanowiła zareagować. Przyświecał jej cel, że dziewczynki muszą w siebie uwierzyć! Zaczerpnęła inspirację z, odrobinę już zapomnianych, ludowych baśni, wyciągnęła je z lamusa, odkurzyła i ubrała w nowoczesne szaty. Tak powstała niesamowita seria siedmiu baśni, która ze świetnymi ilustracjami Marianny Oklejak ukazuje się dzięki Wydawnictwu Bajka.

Tym razem główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Anielka, która zupełnie nie wierzy w siebie.  Mama, tata i inni dorośli z najbliższego otoczenia, z rodziny czy szkoły, robią jej czasem uwagi, które zostawiają w jej sercu małe ostrza.  Niskie poczucie własnej wartości, za które może podziękować najbliższej rodzinie, sprawia, że Anielka nie czuje się ze sobą dobrze. Coraz częściej pojawiają się nad nią kije samobije… przemawiają do niej krytycznym głosem, słyszanym jedynie przez nią, są coraz bardziej niemiłe. Nie wiadomo, jak by się to wszystko skończyło, gdyby dziewczynka przypadkiem nie trafiła na trening aikido. To dzięki tej sztuce walki doceniła siebie, zrozumiała, że siłę i spokój czerpie się ze swojego wnętrza, a nie wyglądu i nauczyła się skupiać na tym, co naprawdę ważne.

 

szczęśliwa, bo pewna siebie

 

Cudowna baśń, z przesłaniem, które powinno trafić do dzieci oraz ich opiekunów 🙂

Jeśli nie znacie poprzednich tomów serii to koniecznie zajrzyjcie tu!

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
wydawnictwo: Bajka, 2023
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 25 stycznia 2023
dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz