Wszystkie psy Eli – Catarina Kruusval – nowość wydawnictwo Zakamarki

Wszystkie psy Eli - Catarina Kruusval - nowość wydawnictwo Zakamarki

“Wszystkie psy Eli”, autorska książka Catriny Kruusval, to cudowna nowość w katalogu wydawnictwa Zakamarki. To kolejna książka o Eli, dziewczynce, która jest bohatrką pokaźnej już liczby książek dla naj najów i przedszkolaków.

Tym razem książka najbardziej przypomina formą i formatem wydaną przed laty :Jabłonkę Eli”. Mamy spory format, papierowe strony, krótki tekst i bardzo dużo ilustracji.

Ela marzy o własnym psie. Jest przekonana, że wszystkie psy na świecie lubi tak samo. Niezależnie od rasy, usposobienia czy wielkości. Jej tata ciągle mówi, że zobaczymy, ale w rezultacie nic się nie zmienia… ciągle czeka. Dziwczynka ma podejrzenie, że tata tylko tak mówi, żeby dała mu spokój.

Opowieść jest dość prosta, idealna dla młodszych przedszkolaków. Pokazuje, że każdy pies, dokładnie tak samo jak człowiek, jest inny. Każdy ma swoje zalety, ale również wady.

Myślę, że to przede wszystkim książka dla dzieci, które uwielbiają zwierzęta, ze szczególnym wyróżnieniem psów. Znajduje sie tu cała galeria różnych psiaków. Niektóre są leniwe i głośno chrapią, inne są szybkie i na spacerach trzeba za nimi biegać 😀 Każdy ma odmienne cechy, ale wszystkie są tak samo kochane.

Jeśli Twoje dziecko bardzo marzy o tym, by mieć właśnego czworonoga, a ty masz opory, żeby się zgodzić, to ta książka również może być pomocna w trudnych rozmowach na ten temat. Przy okazji lektury i obserwowania zmagań Eli, można przedyskutować wiele aspektów. Na przykład, na jednej z rozkładówek, Ela spaceruje w ponury dzień w strugach deszczu z bardzo powolną Figą, innym razem zimą, z upartą Sasanką, która za nic nie chce się ruszyć 🙂

Piękne duże, kolorowe ilustracje, mnóstwo różnorakich psiaków, z przekochanym zakończeniem. Polecam “Wszystkie psy Eli” bardzo 🙂

tytuł: Wszystkie psy Eli

tekst i ilustracje: Catariana Kruusval

tłumacznie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2018

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz