Teatr z Lassem i Mają – nowość w serii Biuro Detektywistyczne

Teatr z Lassem i Mają - nowość w serii Biuro Detektywistyczne

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Właśnie ukazał się kolejny odcinek – Teatr z Lassem i Mają. To zupełnie nietypowa część, niepodobna do żadnej, którą do tej pory mieliście w rękach!

“Teatr z Lassem i Mają” to zaproszenie dzieci do zabawy w teatr. To cztery sztuki teatralne do wystawienia na scenie, z których można skorzystać w domu z rodzeństwem, przyjaciółmi lub w szkole czy na wyjeździe. Wystarczy zebrać kilka osób, pozbierać rekwizyty i rozpocząć próby 🙂

Każda z czterech sztuk w książce jest bardzo przejrzyście opisana, tak że nawet młodsze dzieci będą mogły skorzystać ze scenariuszy. Poszczególne przedstawienie trwa od 20 do 40 minut, jeśli nie są zaplanowane przerwy. Na początku jest lista występujących postaci, później wypisane rekwizyty, a następnie rozpisane na role akty. Każdą sztukę można rozszerzać o dowolną ilość postaci, jeśli trupa teatralna okaże się większa 🙂 Listy rekwizytów są proste, bez trudu znajdziecie potrzebne rzeczy lub zastąpicie alternatywnymi przedmiotami.

Wśród sztuk teatralnych, które znalazły się w tej książce, są “Tajemnica diamentów”, “Tajemnica miłości”, “Tajemnica orkiestry” oraz “Tajemnica pociągu”. Uważni czytelnicy serii zauważą, że w trzech z nich wykorzystane są wątki z książek o tych samych tytułach, choć forma dramatu daje im zupełnie nowe życie 🙂 Nowa “Tajemnica orkiestry”, która nie była dotąd opublikowana w formie książki, to przedstawienie muzyczne, w którym można wykorzystywać instrumenty lub po prostu śpiewać a cappella.

Książka jest bardzo inspirująca. Jeszcze nie wiem czy tak zadziała, ale przewiduję, że otworzy dzieci na wymyślanie własnych spektakli lub udoskonali ich dotychczasowe pomysły. Dodatkowo książkę rozpoczyna krótki rozdział, zawierający ważne informacje o teatrze oraz wyjaśniający podstawowe słownictwo związane z teatrem. To dobry wstęp, by móc stać się prawdziwym aktorem!

Autor zachęca, by dzieci dodawały swoje elementy do przedstawień lub modyfikowały podany tekst zgodnie ze swoimi pomysłami. Jeśli jest ich mniej niż osób zaplanowanych w danej sztuce, mogą przecież odgrywać po kilka ról, jeśli tylko nie występują na raz na scenie 😀

Bardzo polecamy! Tak jak całą serię o dzielnych detektywach! To idealny wybór dla początkujących czytelników i dla tych trochę starszych 😉 Wiem z doświadczenia!

tytuł: Teatr z Lassem i Mają

tekst: Martin Widmark

ilustracje: Helena Willis

tłumaczenie: Barbara Gawryluk

wydawnictwo: Zakamarki, 2018

objętość: 124 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz