Seria dla początkujących czytelników: Nelly Rapp

nr4

Jeśli dziecko stawia pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu, można mu pomóc, podsuwając odpowiednie lektury. Prezentujemy serię, która idealnie się do tego nadaje. To seria dla początkujących czytelników: Nelly Rapp!

Co sprawia, że seria wspomaga samodzielne czytanie?

  • duże litery,
  • spore światło pomiędzy linijkami tekstu,
  • czarno-białe ilustracje,
  • krótkie rozdziały,
  • dość prosta i ciekawa fabuła,
  • skromna ilość pojawiających się postaci.

Seria opowiada o przygodach dziewczynki, tytułowej Nelly Rapp, która w towarzystwie swojego wiernego towarzysza, psa Londyna, walczy z upiorami, wilkołakami i innymi potworami. Jest trochę strasznie, ale tylko trochę, a momenty grozy są zgrabnie przeplecione humorem. Jak głosi hasło na okładce, te książki są “straszne w sam raz dla młodych czytelników”.

Wielką zaletą tych książek jest tematyka… dzieci bardzo lubią się bać, a niesamowite stworzenia zawsze je pociągają. Autor w wyczuciem dozuje elementy grozy z dowcipem, sprawiając, że ewentualne napięcie jest rozładowywane przez żart.

Nelly Rapp to świetna główna bohaterka. Każde dziecko chciałoby utożsamić się z taką osobą. Jest odważna, nieustraszona, samodzielna i pomysłowa. Ma mocny charakter i charyzmę. Przeżywa niesamowite przygody. Pokazuje też dzieciom, że każdy się czasem boi i że problemy można przezwyciężyć.

Jeśli początkujący czytelnik złapie bakcyla – mamy pewność, że będzie miał co czytać, aż podszkoli się w trudnej sztuce czytania, bowiem dotychczas ukazało się już dziewięć części o przygodach Nelly Rapp.

Autorem serii jest Martin Widmark, jeden z najpopularniejszych ówcześnie tworzących, szwedzkich pisarzy dla dzieci, który polskim czytelnikom jest szczególnie znany za sprawą wydawanej przez Zakamarki serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, o której pisaliśmy wiele razy.

Dotychczas w serii ukazało się dziewięć odcinków, a najnowsza, “Nelly Rapp i człowiek śniegu”, pojawiła się w księgarniach chwilę temu.

Każda z nich jest ślicznie wydana, w twardej oprawie, a na pierwszej stronie każdej z nich znajdziecie miejsce, gdzie można wpisać właściciela egzemplarza.

Książki oczywiście dostępne w księgarni Psotnika 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz