Historia czerwonego kameleona – o nieśmiałości

Historia czerwonego kameleona - o nieśmiałości

Historia czerwonego kameleona – o nieśmiałości

Historia czerwonego kameleona – o nieśmiałości i czerwienieniu się w towarzystwie, pokonywaniu własnych strachów i wielkiej mocy przyjaźni. Ta nowość zachwyci wszystkich, niezależnie od metryki, ale dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 🙂

Książka powstała dzięki staraniom wydawnictwa Bajka, a jej Autorką jest Marta Zaremba.

Tytułowy kameleon to uroczy Zbynio. Niestety wciąż coś mu się nie udaje, a od pamiętnego wypadku z tortem na urodzinowej imprezie Kamelki, jest nieustannym obiektem kpin i żartów kuzynów. Gdy ci naśmiewają się z niego, Zbynio czerwieni się okropnie. Nie ma pewności siebie i wciąż czuje zakłopotanie.

Wiecie jak to jest, chcieć zapaść się pod ziemię i po prostu zniknąć? Bardzo często Zbynio tak właśnie się czuje. Choć ma wspierających rodziców i babcię, wciąż stroni od towarzystwa, kameleonim zwyczajem wtapia się we wzór dywanu lub tapety, by nie rzucać się w oczy.

Na szczęście pewnego dnia następuje wielki przełom w życiu nieśmiałego, czerwieniącego się chłopca 🙂 Chowając się w trakcie rodzinnej imprezy za wielką donicą, Zbynio z zaskoczeniem stwierdził, że kryjówka jest już zajęta. Spotkał tam pyzatą Brygidę. Choć nigdy wcześniej nie nie miał ochoty na spędzanie z nią czasu, zaczęli rozmawiać, a wkrótce wymknęli się z przyjęcia na lody 🙂

O tym jak Brygida odmieniała życie kameleona Zbynia, jak dodała mu pewności siebie i jak wielką przyjaźnią zapałali do siebie – musicie przeczytać sami. My bardzo Wam tę książkę polecamy.

Opowieść o Zbyniu i Brygidzie nie byłaby tą samą, gdyby nie cuuuuuuudowne ilustracje Agnieszki Żelewskiej. Artystka jest dobrze znana czytelniczkom i czytelnikom Strefy Psotnika, między innymi z takich książek jak “O kruku, który chciał zostać papugą” czy “Gębolud” 🙂 Jesteśmy zachwyceni szatą graficzną tej książki… przepiękne vintage wzory, niczym odbite farbą i wałkiem, kwiatuszkowe pieczątki z ziemniaka i przede wszystkich pełni wdzięku bohaterowie, zobaczcie!

tytuł: Historia czerwonego kameleona

tekst: Marta Zaremba

ilustracje: Agnieszka Żelewska

wydawnictwo: Bajka, 2022

objętość: 64 strony

cena okładkowa: 39,90 zł

dla dzieci w wieku: 4+

Jeśli macie ochotę na więcej ilustracji Agnieszki Żelewskiej to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Kto z nas nie przeżył w dzieciństwie sytuacji, o której chciałby jak najszybciej zapomnieć i ukryć się przed światem? Małe dzieci w spacerówkach na widok obcych osób sztywnieją, zamykają oczy udając, że ich tam nie ma, a tym samym są odporne na zaczepki rozmawiających rodziców 😄. W każdym z nas czasami drzemie taki kameleon, ale w pewnym momencie trzeba znowu zacząć się ruszać i iść odważnie dalej. Bardzo ciepła, mądra, dowcipna i rodzinna opowieść, dla osób w każdym wieku. Czy tort, donica, plama benzyny, siedzenie w autobusie jest dobrym miejscem żeby się …, ale o tym wszystkim dowiecie się z przeczytanej bajki, która odmieni życie Wasze i Waszych dzieci 🌞.

Zostaw komentarz