Podróż na koniec świata. Klątwa Helmsleyów – Nicholas Gannon

Podróż na koniec świata. Klątwa Helmsleyów – Nicholas Gannon

Po gorącym przyjęciu przez polskich czytelników debiutanckiej powieści, już jest w księgarniach kontynuacja! Prezentujemy wspaniałą, objętą patronatem Psotnika, “Podróż na koniec świata. Klątwa Helmsleyów” Nicholas Gannon. 

Niektórzy z Was, podobnie jak my, mieli zapewne nadzieję, że ukaże się druga część „Podróży na koniec świata”. I właśnie się jej doczekaliśmy… My już jesteśmy po lekturze i możemy Wam powiedzieć tylko jedno: druga książka jest tak samo niesamowita jak pierwsza, co nie zdarza się przecież często. Ale autor trzyma poziom, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że się rozkręca, a nawet okładka projekt okładki wydaje się jeszcze lepszy od doskonałej poprzedniczki 🙂 I powiem Wam jeszcze więcej: kończąc tę część, czujemy niedosyt i… mamy nadzieję na pojawienie się kolejnych tomów. To może kilka słów, aby zachęcić tych, co jeszcze jej nie czytali.

Oczywiście głównym bohaterem jest Archer Helmsley, który pozna swoich tajemniczych dziadków, na co czekał całe życie. I jak można się domyślić, do ich spotkania dojdzie w niecodziennych okolicznościach. W pierwszym rozdziale zastajemy Archera w szkole z internatem – do której odesłała go przerażona i zniesmaczona wszystkim, co dotyczy dziadków, mama, która chce desperacko chronić swoje dziecko przed przeznaczeniem. Po dwóch miesiącach rozłąki z rodzicami i z przyjaciółmi Archer ma właśnie przyjechać do domu na ferie świąteczne. Przepełnia go radość, ale dopadają go także wątpliwości i niepokój.  A to za sprawą Beniamina Birthwhistle’a – towarzysza niedoli w Kruczym Lesie i jak się okaże – syna jednego z najbardziej podejrzanych typów w tej opowieści. Po powrocie Archera do domu następuje seria nieprawdopodobnych wydarzeń, w które zostanie uwikłany nie tylko Archer, ale również wszystkie bliskie mu osoby. Nie możemy zdradzić nic poza tym, że nie będziecie się mogli od tej książki oderwać, bowiem wciągnie Was jak najlepsza powieść sensacyjna, na stronach której znajdziecie poza próbami pozbycia się kilku kluczowych postaci, frapujące zagadki, zuchwałą kradzież, pościg, pojedynek z czarnym charakterem, a także galerię osobliwych postaci. Porządna dawka adrenaliny to nie jedyna zaleta tej książki. Nicholas Gannon zachwyca również poczuciem humoru, wspaniałą umiejętnością tworzenia klimatu, baśniowymi opisami, dzięki którym zabierze was w niezwykłe miejsca, a także postaciami, które staną się wam bliskie już po kilku pierwszych stronach. A jedną z najpiękniejszych i największych zalet tej książki są oczywiście wyjątkowe ilustracje. Te magiczne obrazy, przepełnione subtelną wrażliwością, nasycone delikatnymi kolorami w odcieniach sepii, zabiorą was do świata książki, z którego nie będziecie chcieli wracać.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze tych książek, sugerujemy rozpocząć przygodę od pierwszego tomu, o którym możecie dowiedzieć się więcej tu!

tytuł: Podróż na koniec świata. Klątwa Helmsleyów – Nicholas Gannon

tekst i ilustracje: Nicholas Gannon

tłumaczenie: Maria Grabska-Ryńska

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 352 strony

cena okładkowa: 39,90 zł

dla dzieci w wieku: 6+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz