Książka o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki

Książka o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki
Nowość od wydawnictwa Zakamarki zatytułowana “Małe” to książka o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki oraz podpowiedź jak ważne jest, by dziecko zwróciło się o pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Ta pozycja ma pomóc dzieciom, które odczuwają w domu strach oraz przypomnieć dorosłym, że są za dzieci odpowiedzialni. W książce znajdują się również numery telefonów zaufania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz strona internetowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która działa na rzecz dzieci doświadczających przemocy.
To bardzo niepozorna książka, ale nie dajcie się zwieść pozorom…. gdy się na nią patrzy, aż ma się ochotę nazwać ją książeczką. Niewielkiego formatu, oszczędna w słowach. Zupełnie zaskakuje i zadziwia, jak bardzo jest poruszająca. BARDZO!

Tytułowe Małe mieszka z dwójką dużych. Małe lubi, kiedy wszyscy są w dobrym nastroju i nikt się nie kłóci. Niestety takich dni jest niewiele, a w zasadzie nie ma wcale. Małe się boi, nikt go nie pociesza, nie usypia, nikt z nim nie spędza czasu.
Na szczęście Małe powiedziało o tym Pani… musicie MUSICIE o tym przeczytać.
Autorką tekstu i ilustracji jest Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Jak już wspomniałam przy okazji prezentowania innej serii książek dla dzieci tej autorki, jest ona niesamowitą obserwatorką dzieci, a jej talent przełożenia wyników tych obserwacji na papier jest niebywały. To sprawia, że “Małe” to najlepsza książka o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Tym bardziej, że skierowana jest do naprawdę młodych odbiorców od 3 roku życia.
Jeśli znacie kogoś, kto może tej książki potrzebować, nie wahajcie się ani minuty. Marzę, by :Małe” trafiło szczególnie do tych, których problem dotyczy, ale warto ją przeczytać niezależnie od sytuacji. Jestem przekonana, że tej książki nie da się zapomnieć.
Na uwagę zasługuje również to, jak starannie ta książka została wydana. Jest przepiękna! Ma płócienny pomarańczowy grzbiet, gruby papier… jest idealna. Zobaczcie!

tytuł: Małe

tekst i ilustracje: Stina Wirsén

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2020

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz