Prosialdo książka dla dzieci o współpracy

Prosialdo książka dla dzieci o współpracy oraz przyjaźni, kłótniach, godzeniu się z najbliższymi i piłce nożnej, czyli o samych ważnych sprawach. A wszystko to w tle przygód ukochanego duetu Liska i Prosiaczka z norweskiej serii Bjorna F. Rorvika od wydawnictwa Druganoga 🙂

Ja tę serię kocham! KOCHAM! Za poczucie humoru, ukazywanie świata z perspektywy dziecka, gryzmołowe ilustracje i niebanalnych bohaterów. W swojej ojczyźnie, Norwegii, przez ostatnie kilkanaście lat ukazało się mnóstwo odcinków. Druganoga, na szczęście, zdecydowała się na sprowadzenie ich do Polski, za co jestem im OGROMNIE wdzięczna! Dotychczas u nas ukazały się Kawiarenka Pod Ptasim Ogonem, Leśna gazeta, Bieg z zagadkami, Kropkoza oraz Sprej na komary i jako szósty tytuł, najnowszy Prosialdo.

Co wydarzy się w tym odcinku? Główni bohaterowie, Lisek i Prosiaczek, to dwójka nierozłącznych przyjaciół. Dużo czasu spędzają na Lisiej Polanie na grze w piłkę nożną. Lisek jako Leo Lissi, a Prosiaczek jako Prosialdo. Świetnie się bawią, ale do czasu, gdy Lisek zdobywa znaczną przewagę i z satysfakcją komentuje mecz. Jego mały przyjaciel ma tego dość. Oznajmia, że kończy karierę i ucieka z boiska. Przyjaźń bohaterów wisi na włosku, ukochana piłka Lisa znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a do tego Pudłońce zapraszają Lisa na mistrzostwa piłki nożnej. Leo Lissi musi natychmiast skompletować drużynę, ale jak tego dokonać, kiedy na jego ogłoszenie odpowiedział jedynie ślimak? Czy uda mu się pogodzić z Prosiaczkiem? Czy znajdzie innych graczy?

Opowieść jest pełna mądrości życiowych, sytuacji, które można łatwo przełożyć na życie przedszkolaków, a jednocześnie tak zabawna, pełna abstrakcyjnego humoru i zwariowanych postaci. Obrażony przyjaciel, niesprawiedliwy sędzia, zarozumialec z zagranicy…  to tylko niektóre problemy Liska 🙂 Ten odcinek różni się nieco formatem od poprzednich… jest o połowę mniejszy i o połowę grubszy:)

Autorem tekstu jest Bjorn F. Rorvik, jeden z najbardziej uznanych, wielokrotnie nagradzany w Norwegii, pisarz dla dzieci. Za totalnie zwariowane rysunki, które przypominają dziecięce bazgrołki, są pełne emocji i dowcipu, odpowiada Per Dybvig… zobaczcie!

tytuł: Prosialdo

tekst: Bjorn F. Rorvik

ilustracje: Per Dybvig

tłumaczenie: Iwona Ziemnicka

wydawnictwo: Druganoga, 2022

objętość: 128 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Jeśli Prosialdo książka dla dzieci o współpracy to dla Was za mało i macie ochotę na więcej, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz