Sprej na komary – zwariowana norweska książka dla dzieci

Sprej na komary - zwariowana norweska książka dla dzieci

Dziś zagościła u nas nowość od wydawnictwa Druganoga. Sprej na komary – zwariowana norweska książka dla dzieci to kontynuacja rewelacyjnej serii o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem.

To bardzo aktualny odcinek, wszak przygotowuje czytelników na komary i uczy, jak sobie z nimi radzić 🙂 Prosiaczek zostaje ukąszony przez komara… dokładnie na środku pleców. Jego krótkie łapki nie dosięgają do swędzącego miejsca, więc bohater udaje się po pomoc do przyjaciela, Liska. Na miejscu Prosiaczek nie tylko zaznaje ulgi po długim drapaniu po plecach, lecz wspólnie z kumplem wymyślają sposób na paskudne owady. Zrobią sprej na komary! Wystarczy dodać do siebie wszystko bardzo śmierdzące, co się ma w domu i gotowe. Przyjaciele robią szaloną miksturę z pół litra skisłego mleka, puszysty śmierdalamer, osiem łyżek tranu, wędzona makrela, sflaczały kiszony ogórek, mysie bobki, odrobina musztardy i sczerniały banan. Teraz wystarczy sprawdzić działanie!

Czytając tę książkę, nie tylko nauczycie się obchodzić z komarami, ale dowiecie się sporo o nowych gatunkach zwierząt… o rzodkiewkowym rekinie i sowosójkosowie. Opowieść tryska humorem, grą językową, zaskakuje przewrotnym zakończeniem, zachwyca, jak zwykle, bo całą serią jesteśmy oczarowani od pierwszego tomu. Cudowne ilustracje, przywołujące na myśl dziecięce bazgroły, pełne dowcipu i emocji, tylko dopełniają pełnię szczęścia obcowania z przedobrą książką 🙂

Opowieści w poszczególnych częściach serii są niezależne, można je czytać w dowolnej kolejności, ale wszystkie bardzo polecamy.

Do tej pory ukazały się:

  1. Leśna gazeta
  2. Kawiarenka pod ptasim ogonem
  3. Bieg z zagadkami
  4. Kropkoza

a “Sprej na komary” jest szóstą częścią. My już czekamy na kolejną!

Autorem tekstu jest Bjorn F. Rorvik, jeden z najbardziej uznanych, wielokrotnie nagradzany w Norwegii, pisarz dla dzieci. Autorem ilustracji jest Per Dybvig, norweski malarz, grafik, autor animacji i ilustracji dziecięcej. Zobaczcie jak “Sprej na komary” wygląda w środku…

tytuł: Sprej na komary

seria: Lisek i Prosiaczek

tekst: Bjørn F. Rørvik

ilustracje: Per Dybvig

tłumaczenie: Iwona Zimnicka

wydawnictwo: Druganoga, 2021

objętość: 44 strony

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 35 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz