Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Złote Runo

Dziś prezentujemy Wam tytuł zupełnie wyjątkowy! Objęty naszym patronatem audiobook Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Złote Runo to już dwunasta, ostatnia odsłona mitycznych opowieści Nathaniela Hawthorne’a dedykowanych dzieciom.

Wydaje mi się to nieprawdopodobne, że już dwunasty raz zachwycam się nad jakością publikacji z tej serii, a zapewniam, że jest ona wyjątkowo wysmakowana. Pamiętam pierwsze tytuły, na które natrafiliśmy, gdy dzieci były całkiem małe, a teraz to nastolatki.

Wydawnictwo BUKA radość słuchania zebrało do pracy nad tym wieloletnim projektem grupę wyjątkowych artystów, dzięki czemu każdy element jest dopracowany do perfekcji 🙂 Mity, spokojnym i głębokim głosem, czyta aktor, Krzysztof Tyniec. Ilustracje, które znajdziecie na okładkach, na wierzchach płyt CD oraz w dołączonych książkach stworzył mistrz Józef Wilkoń, projekt graficzny serii oraz opracowanie graficzne powierzono Grażce Lange, a muzykę skomponował Maciej Rychły.

Dzięki tym postaciom te niesamowite dziewiętnastowieczne opowieści, wyciągnięte przez wydawnictwo z lamusa, trafiają do odbiorców wszystkimi zmysłami! Z pełnym przekonaniem mogę napisać, że tych dwanaście audiobooków od BUKI z serii Mity greckie to kolekcja niepowtarzalna na polskim rynku… nie znajdziecie niczego podobnego.

Dzisiejsza nowość Mity greckie Opowieści z zaczarowanego lasu Złote Runo zajmuje aż dwie płyty, całość nagrania ma ponad 100 minut.

Czy wyobrażacie sobie, mieć nauczyciela, który jest wspaniałym pedagogiem, ma ramiona i głowę człowieka, ale ciało i nogi konia?

To byłoby niesamowite, a Jazon takiego właśnie nauczyciela miał! Prawdziwego centaura. Pod jego okiem, tak jak niegdyś Herkules czy Achilles, zdobywał wiedzę z przeróżnych dziedzin. Mieszkał z nim w jaskini od niemowlęctwa, a gdy stał się już młodym mężczyzną dowiedział się o wstrętnym Peliasie, który pozbawił tronu jego ojca, zgładził go, a gdyby nie kryjówka w jaskini centaura, doprowadziłby do śmierci i Jazona.

Młodzieniec postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, zemścić się… nie mówiąc nic swojemu nauczycielowi, wyruszył w drogę. Poznajcie wspaniały mit o wyprawie Argonautów pod wodzą Jazona. Tego się nie da odzobaczyć i zapomnieć 🙂 Gorąco polecamy, na równi z pozostałymi częściami serii.

Muzyka: Maciej Rychły, Mateusz Rychły
Musique 3: Rita Prus-Rychły
Ilustracje: Józef Wilkoń
Przekład: Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek
Seria: Mity greckie
Projekt graficzny: Grażka Lange
Liczba stron: 60
Ilość CD: 2
Czas: 105 minut
ISBN: 978-83-64690-45-7
Wiek: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz