Opowiedz mnie – książka do swobodnego opowiadania

Opowiedz mnie - książka do swobodnego opowiadania

Prezentujemy niezwykłą książkę, w której wszystko zależy od inwencji Czytelnika. To bajkowy labirynt, który ma nieskończoną ilość dróg i wyjść, a to, co się w niej wydarzy, uzależnione jest od naszej kreatywności. Podobno na tych 32 kolorowych stronach, mieszczą się ponad trzy biliony bajkowych kombinacji, ale nie sprawdzałam tej informacji 🙂

Pierwsza rozkładówka to prosta, ilustrowana instrukcja obsługi. Już na początku dowiadujemy się, że tu sami staniemy się autorami książki i że wszystko zależy od nas. Wystarczy dobrze przyjrzeć się planszom i zdecydować się na wybór kierunku i bohaterów! Spotkacie tu krasnale, dzikie zwierzęta, mieszkańców dworu, ufoludki i wiele wiele innych postaci. Przewracając kolejne karty, wchodzimy do krainy niczym nieskrempowanej wyobraźni.

To pozycja wyjątkowo stymulująca umiejętność swobodnego opowiadania, przy użyciu własnych słów. Dla mniej wprawionych, młodszych dzieci, pomocne mogą być dopiski, które znajdziemy na każdej stronie. Sugerują o czym możemy dodać informacje w naszej historii, jak zapach, wygląd czy kolor ubrania. Ta książka nigdy się nie znudzi, bo rozwijając umiejętność snucia opowieści, ciągle odkrywamy ją na nowo. Może angażować dowolną ilość osób, świetna dla rodzica z dzieckiem lub rodzeństwa czy grupy rówieśników. Może być kapitalną pomocą w przedszkolach i w początkowych klasach szkoły podstawowej.

Autorką książki jest Madalena Matoso, znana już polskiej publiczności. “Opowiedz mnie” zawiera krótkie teksty, ale są to bardziej wskazówki i drogowskazy, niż opowiedziana fabuła. Tu autorka niczego nie narzuca, jedynie podpowiada i inspiruje.

REWELACYJNA ZABAWA! SPRAWDŹCIE SAMI 😀

tytuł: “Opowiedz mnie

tekst i ilustracje: Madalena Matoso (inna książka ilustrowana przez Autorkę to “Czas czarodziej“)

tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

wydawnictwo: Babaryba, 2017

objętość: 32 strony

dla dzieci  w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz