Serafina – najlepiej sprzedająca się seria wg New York Times

Serafina - najlepiej sprzedająca się seria wg New York Times

Serafina – najlepiej sprzedająca się seria wg New York Times, właśnie doczekała się czwartej części!  Wciągająca, ekscytująca przygoda objęta patronatem Psotnika!

To przygodowo-fantastyczna,  pełna grozy, sekretów i niesamowitych scenerii, seria powieści dla najmłodszych nastolatków. Początkowo miała to być trylogia, lecz ogromny sukces sprawił, że Autor zdecydował się na kontynuację.

Rzecz dzieje się na przełomie XIX i XX wieku, we wspaniałej posiadłości Biltmore, w Asheville, w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

Na zlecenie zamożnego pana Vanderbilta zbudowano na odludziu imponującą, nowoczesną rezydencję o dwustu pięćdziesięciu pokojach. W podziemiach budynku pracują maszyny oraz ludzie, którzy je obsługują. W pierwszy tomie czytelnik dowiaduje się, że nikt nie wie, że jeden z najlepszych pracowników, po swojej zmianie nie wraca do mieszkania w pobliskim miasteczku, a potajemnie zamieszkuje piwnicę dworu… od lat, wraz z córką, ukrywa się przed światem.

To właśnie ukrywana przez ojca dziewczynka jest tytułową Serafiną. Początkowo jest dzika i samotna, a jej jedyne towarzystwo stanowią książki.  Wraz z rozwojem akcji, jej obecność zostaje zauważona, a nawet zaakceptowana, a ona sama, dzięki swojej wyjątkowości, zdobywa przyjaciela oraz odpowiedzialną funkcję w Biltmore.

Przygody Serafiny zdecydowanie należy czytać od początku, kolejność tomów ma w tym przypadku znaczenie. Jeśli jednak znacie pierwsze trzy, to odrobinę zdradzę fabułę czwartej, najnowszej części.

Otóż od dłuższego czasu w Biltmore sytuacja jest opanowana i nic niebezpiecznego się nie wydarza. Serafina spędza czas na beztroskiej zabawie z rodzeństwem, ale przeczuwa w powietrzu rychłą zmianę sytuacji. Szybko okazuje się, że intuicja jej nie myliła. Braeden, jej najbliższy przyjaciel i towarzysz przygód, jednego dnia jest zmuszony przez wuja do wyjazdu do szkoły w Nowym Yorku, a następnie pojawia się na przyjęciu, twierdząc, że opuścił w pociąg i wrócił. Przyjaciele są świadkami polowania na cudowną białą sarnę i próbują ją uratować, a następnego dnia nie ma śladu po sarnie i Braedenie. Serafina nie rozumie co się dzieje, a właściciel posiadłości błaga ją, by przeprowadziła się na piętro, by mieć na oku jego rodzinę. Pan Vanderbilt jest tajemniczy, nie zdradza szczegółów, ale widać, że jest wyraźnie zaniepokojony.

Sprawdźcie koniecznie co tym razem zagraża mieszkańcom wyjątkowego Biltmore!

Cała seria jest świetnie napisana, a historia niesamowicie wciąga. Nic więc dziwnego, że książki o Serafinie od samego początku zachwyciły tysiące czytelników, szturmem zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa” ?

Autor książki, Robert Beatty, mieszka w Asheville, w Północnej Karolinie, z żoną i trzema córkami, które pomagały mu w wymyślaniu historii o Serafinie. Akcja jego debiutu rozgrywa się w prawdziwych wnętrzach posiadłości Biltmore, która rzeczywiście została wybudowana przez George’a Vanderbilta, będącego jednym z  bohaterów książki.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz