Bajki o współpracy, pomocy i działaniu

Bajki o współpracy, pomocy i działaniu

“Bezpieczne domy, przyjazne miasta czyli bajki o współpracy, pomocy i działaniu” to książka, która poprzez bajki pokazuje, co można zrobić, aby wszędzie na świecie tworzyć miasta przyjazne do życia.

Czy zdajecie sobie sprawę, że aż połowa ludzi żyjących na Ziemi, czyli około 4 miliardy, zamieszkuje miasta?

Niestety nie każde miasto jest bezpieczne i przyjazne swoim mieszkańcom. Autorki tej książki chcą pokazać młodym czytelnikom, jak wiele zależy od nas samych. Na jak dużo mamy wpływ w swoim mieście. Poprzez bajki przekazują jak wiele można zmienić i ulepszyć, bo przecież każdy zasługuje na godne miejsce do życia.

Bohaterami książki “Bezpieczne domy, przyjazne miasta” są zwierzęta. To one udają się w podróż do Etiopi, Argentyny i Nepalu, by pomagać, współpracować i działać.

Bajki, które idealnie nadają się do wspólnego głośnego czytania, zawierają mnóstwo informacji, związanych z tematem. Znajdziecie tu na przykład informację kim jest wolontariusz lub co to są slumsy. Ważne fragmenty są zaznaczone innym kolorem czcionki.

Każda z bajek kończy się listą pytań do uważnego słuchacza oraz rozdziałem opartym na faktach, zilustrowanym prawdziwymi zdjęciami. Z tej książki dowiecie się paru faktów o slumsach, klęskach żywiołowych oraz przyjaznych miastach.

“Bezpieczne domy, przyjazne miasta czyli bajki o współpracy, pomocy i działaniu” to niewyczerpane źródło do dyskusji i przyczynek do ważnych rozmów z dziećmi. Idealnie nadaje się jako lektura do domu lub na zajęcia w szkole.

Książka jest bardzo bogato zilustrowana. Autorką szaty graficznej jest Maria Shmel’ova, która wraz z autorką tekstu, Moniką Miłowską, od 2016 roku, tworzą fundację CultureLab.

Celami Fundacji jest działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oraz popieranie rozwoju otwartego społeczeństwa, przeciwstawiającego się postawom dyskryminacji, wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu oraz ksenofobii, posiadającego wiedzę z zakresu różnorodności kulturowej, etnicznej i narodowej, respektującego prawa człowieka i m.in. prawa mniejszości. Fundacja w sposób szczególny w swojej działalności uwzględnia dzieci.

Bardzo Was zachęcam, by bajki o współpracy, pomocy i działaniu znalazły się w Waszych biblioteczkach!

tytuł: Bezpieczne domy, przyjazne miasta czyli bajki o współpracy, pomocy i działaniu

tekst: Monika Miłowska

ilustracje: Maria Shmel’ova

wydawnictwo: CultureLab, 2020

objętość: 56 stron

dla uczniów szkół podstawowych

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Zostaw komentarz