Kompendium wiedzy naukowej dla dzieci Jak naukowcy mierzą świat

Kompendium wiedzy naukowej dla dzieci Jak naukowcy mierzą świat to nowość wydawnictwa Wilga. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego! 🙂

To książka popularnonaukowa dla dzieci i młodszej młodzieży. Pozycja pokazuje czytelnikom jak fundamentalnie ważne jest mierzenie. I nie dajcie się zwieść pozorom – to jest niesamowicie pasjonujące! Ciekawych świata porywa w świat nauki, pomiarów i eksperymentów 🙂 Okazuje się, że nawet dla mnie, humanistki z krwi i kości, przedmioty ścisłe mogą być uwodzicielskie 🙂 Autor udowadnia, że nauka i inżynieria jest dużo lepsza niż magia!

Czy mieliście pojęcie, że nie ma czegoś takiego jak “poziom morza”? Albo, że czas płynie różnie w różnych miejscach? Ta książka to kilkaset stron ciekawostek, które na zawsze zmienią Wasze myślenie o świecie 🙂 To na pewno pozycja, do której się wraca, warto ją mieć w domowej biblioteczce.

Autor wyszedł z założenia, że naturalnym jest zainteresowanie dzieci tym, co dzieje się wokół. Od najmłodszych lat fascynują się przecież otoczeniem, zatem fizyką, matematyką i chemią. Smutne, ale dopiero gdy zetkną się z tymi dziedzinami w szkole, bardzo często ta ciekawość umiera. To książka, która podchodzi do zagadnień inaczej, podejmuje tematy interdyscyplinarnie, prostymi słowami tłumaczy niezrozumiałe słowa, traktuje sprawiedliwie i na równie dziewczynki i chłopców oraz wszystkich zachęca do własnych eksperymentów.

Autorem książki jest Darek Aksamit, fizyk z Politechniki Warszawskiej, naukowiec zajmujący się komunikacją naukową, nauczyciel i tata dwójki – Henia i Zosi. Ma niesamowitą energię i głowę pełną pomysłów. Nie dziwi więc, że w 2018 roku otrzymał nagrodę Popularyzatora Roku serwisu PAP Nauka w Polsce 🙂

Przeczytajcie koniecznie kompendium wiedzy naukowej dla dzieci Jak naukowcy mierzą świat i dajcie znać , jak Wam się spodobała.

tytuł: Jak naukowcy mierzą świat

tekst: Darek Aksamit

ilustracje: Maciej Maćkowiak

wydawnictwo: Wilga, 2023

objętość: 304 strony

dla dzieci i młodzieży

cena okładkowa: 44,99 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej pasjonujących książek z liczbami, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz