Powieść detektywistyczna dla dzieci Gucio, Łobuz i afera z kotami

Powieść detektywistyczna dla dzieci Gucio, Łobuz i afera z kotami to nowa książka Marty H. Milewskiej. Ukazała się dzięki staraniom wydawnictwa Tatarak i od razu trafiła na listę lektur Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2022/2023!

Ta przygoda dzieje się w zwykłej kamienicy, gdzie żyją zwykli ludzi i zwykłe koty 🙂 Pewnego dnia nic nie jest już takie, jak wcześniej…

Głównym bohaterem książki jest Gustaw, nazywany przez wszystkich Guciem. Chłopak od lat marzy o psie i wreszcie, gdy kończy dwanaście lat, rodzice zgadzają się na przygarnięcie czworonoga ze schroniska.  Wybór chłopca pada na dużego, burego i kudłatego kundla, który już od pierwszego dnia w nowym domu przysparza problemów. Warczy na ludzi z balkonu, szczeka, ucieka i gania koty sąsiadów.

Nic więc dziwnego, że gdy niedługo po pojawieniu się Łobuza, bo takie psu nadano imię, zaczęły znikać koty sąsiadów, podejrzenie padło właśnie na niego. Co prawda były inne teorie, ale ta o nowym psie wydawała się najbardziej prawdopodobna. Gucio pragnąc oczyścić swego pupila z zarzutów, z pomocą przyjaciela i młodszej siostry, rozpoczyna detektywistyczne śledztwo. Gdzie zaprowadzą ich tropy? Co sąsiadka urywa w piwnicy? Czy student nikogo nie przetrzymuje w tajemnicy? Po co gospodarzowi domu sekretne kamery?

Jest przyjaźń, ta między ludźmi i zwierzętami tez,  jest zagadka do rozwiązania, są skomplikowane sąsiedzkie układy. Zakończenie jest oczywiście zaskakujące i bardzo bardzo pozytywne.

Ta ciepła, zabawna powieść detektywistyczna dla dzieci jest naszą pierwszą w tym sezonie książką ze śniegiem i akcentem bożonarodzeniowym. Bardzo Wam polecamy tę lekturę 🙂

Ilustracje w książce są dziełem Agaty Królak, której nowoczesną, lekką kreskę bardzo lubimy od lat. Zobaczcie….

tytuł: Gucio, Łobuz i afera z kotami

tekst: Marta H. Milewska

ilustracje: Agata Królak

wydawnictwo: Tatarak, 2022

objętość: 128 strony

dla dzieci w wieku: 6-10 lat

cena okładkowa: 39 zł

Jeśli macie ochotę na więcej książek Marty H. Milewskiej, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz