Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności – nowe wydanie hitu Marcina Wichy

Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności - nowe wydanie hitu Marcina Wichy

Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności – nowe wydanie hitu Marcina Wichy, pojawiło się w księgarniach dzięki wydawnictwu Mamania! Kto nie zna tej książki, niech łapie egzemplarz od razu bez zastanowienia, bo jest moc!

Znając “Wielką księgę Klary” tego Autora, byłam pewna, że nowa książka na pewno nam się spodoba, wszak to świetny pisarz dla dzieci i dorosłych, a do tego laureat Nagrody Literackiej “Nike”!

Okazało się, że nie tylko przypadła nam do gustu, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a wręcz… przerosła oczekiwania.

Jest bardzo zabawna, błyskotliwa i przede wszystkim, ma genialne przesłanie. Dotyczy tych samych spraw co, ciągle poszukiwana, “Grzeczna” Gro Dahle, ale temat jest przedstawiony z wielkim luzem i na wesoło. Tu też czytelnikowi nasuwa się wniosek, że z byciem grzecznym nie należy przesadzać, ale nie jest tak przygnębiająco… a wręcz przeciwnie… jest bardzo zabawnie.

Otóż, tytułowa bohaterka, siedmioletnia Strusia, jest straszliwie grzeczna… świetnie sie uczy, swoje przezwisko zawdzęcza temu, że zawsze jest cichutka i nikomu nie przeszadza. Nie ma znajomych i przyjaciół… no cóż… zdarza się!

Pani dyrektor szkoły wybiera dziewczynkę do reprezentowania placówki w programie grzeczności. Strusia jest idealną kandydatką, ma za zadanie testować specjalne urządzenie – grzecznościomierz 🙂

I wszystko poszło by zgodnie z planem dorosłych, gdyby nie to, że w życiu Strusi pojawia się Trener Niegrzeczności, wielkie kudłate psisko o imieniu Łysol 🙂

Już na wstępie Autor uprzedza, że na początku główna bohaterka jest bardzo grzeczna, a wraz z kolejnymi rozdziałami – coraz mniej. Jesli się komuś takie rozwiązanie nie podoba, może czytać od końca!

Każdy krótki rozdział jest osobną lekcją niegrzeczności wzbogaconą o komiksową rozkładówkę. Wszystkie ilustracje są autorstwa Marcina Wichy. Zobaczcie…

tytuł: Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności

tekst i ilustracje: Marcin Wicha

wydawnictwo: Mamania, 2020

objętość: 230 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz