Nowy audiobook Pożyczalscy i rzeka

Dziś premierę ma nowy audiobook Pożyczalscy i rzeka, który przeczytała, najlepiej na świecie, Edyta Jungowska.

To już trzeci tom z kultowej serii Mary Norton… czekaliście? 🙂

My bardzo! Uwielbiamy Pożyczalskich od lat, a książki zinterpretowane właśnie przez Edytę Jungowską nabierają nowej jakości. Tak samo jest i tym razem. To prawie sześć godzin wspaniałej zabawy, a rekomendowany wiek słuchacza to 6-12 lat, choć ja jestem duuuużo starsza i nie przeszłabym obok tej płyty obojętnie 🙂

Pożyczalscy i ich przygody cieszą się niesłabnącą popularnością od siedemdziesięciu lat, (premiera pierwszego tomu odbyła się w 1953 roku!)… jeśli jednak nie znacie tej serii, na pewno warto zacząć od samego początku, czyli od pierwszego tomu. Cykl opowiada o pewnej rodzinie i jej, pełnym emocji i zwrotów akcji, życiu.

Na pewno zdarzyło Wam się, że nie byliście w stanie odnaleźć w swoim domu czegoś, co było wam akurat potrzebne. Czasem towarzyszyło wam przekonanie, że dokładnie pamiętacie, gdzie odłożyliście poszukiwany przedmiot, a ten po prostu zapadł się pod ziemię! Otóż Mary Norton wpadła na pomysł, co się właściwie dzieje z zagubionymi rzeczami.

W wielu domach, zupełnie niezauważeni, mieszkają Pożyczalscy. Są niemal tacy jak ludzie, ale maleńcy. Podobno bardzo się boją i ten strach sprawił, że z pokolenia na pokolenie stawali się coraz mniejsi.

Na początku pierwszej części poznajemy rodzinę, w skład której wchodzą Grosiek, Domilia i ich córka Arietta. Wejście do ich domu znajduje się w dziurze za starym zegarem. Muszą pozostać niezauważeni przez ludzi, inaczej będą mieli kłopoty. Najtrudniejsze są wyprawy po “pożyczenie” potrzebnych przedmiotów czy jedzenia. Podczas jednej z wypraw Arietta zostaje zauważona przez chłopca, który nieoczekiwanie spędza wakacje w domu. Dzieci zaprzyjaźniają się, ale szybko okazuje się, że maleńka rodzina popada w kłopoty!

Druga część Pożyczalscy i wielki świat to kontynuacja opowieści, w której rodzina Pożyczalskich musi opuścić mury bezpiecznego dotąd domu. Jak sobie poradzą, skoro dotychczas nigdy nie byli na zewnątrz i zupełnie nie znają świata. Na szczęście nie są sami, ktoś poda im pomocną dłoń.🙂

Nowy audiobook Pożyczalscy i rzeka to trzeci tom, w którym nie zabraknie emocji.

Nasi maleńcy przyjaciele znowu muszą wyruszyć w podróż pełną niebezpieczeństw. Brakuje im jedzenia, trudno im zdobywać pożywienie, a na domiar złego łatwo sami mogą stać się posiłkiem dla wygłodniałej fretki. Pod przewodnictwem Bałaganiasza wyruszają do, stworzonego przez ludzi, miniaturowego miasteczka. Wybudowane tam domki podobno są rozmiarem idealne dla Pożyczalskich. Czy uda im się pokonać niebezpieczną drogę, czy nie pogubią się w plątaninie kanałów?

Oprawa graficzna całej serii, od pierwszego tomu, została powierzona Emilii Dziubak. Na szczęście. Ciężko sobie wyobrazić inne ilustracje. Są cudowne!

Na szczęście wiadomo, że to jeszcze nie koniec przygody 🙂 Całość ma pięć tomów, więc aż dwa przed nami, juhuu!

tytuł: Pożyczalscy i rzeka

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Jacek Sut i Rafal Sabara

tłumaczenie: Maciejka Mazan

redakcja: Dorota Koman 

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

ilustracje: Emilia Dziubak

projekt okładki: Jan Wawrynkiewicz

wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.

nagrano w Studio Efektura

realizacja i mastering: Marcin Trojanowicz

zdjęcie E. Jungowskiej: Iza Grzybowska

 

Wydane we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry, wydawcą książek o rodzinie Pożyczalskich.

 

czas: 5 h 45 min

płyta w formacie MP3

cena: 39.99

Wiek 6-12

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz