Audiobook Kuba Guzik i maszynista Łukasz

Dzięki staraniom wydawnictwa Jung-off-ska, właśnie ukazał się audiobook Kuba Guzik i maszynista Łukasz. To już trzecia, po Momo i Niekończącej się historii, książka niemieckiego pisarza fantasy, mistrza pióra, Michaela Endego, czytana przez Edytę Jungowską. Jak wyszło? Jak zwykle doskonale!

Książka Kuba Guzik i maszynista Łukasz po raz pierwszy ukazała się w Niemczech w 1960 roku. Od tego czasu osiągnęła międzynarodowy sukces, doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji i ekranizacji. Cudownie, że po latach możemy “wyciągnąć Kubę Guzika z zapomnianego pudła na strychu”, wrócić do klasyki światowej literatury dziecięcej i w nowoczesnej formie przedstawić ją dzieciom 🙂 Niesamowite, jak wcale się nie zestarzała przez te przeszło sześćdziesiąt lat!

Michael Ende był mistrzem tworzenia niesamowitych, fantastycznych krain. Dopatruję się tu fantazji odziedziczonej po ojcu, który był malarzem surrealistycznym 🙂 W Kubie Guziku i maszyniście Łukaszu również udało się autorowi zabrać czytelnika do świata niesamowitego. Otóż… Rzecz dzieje się, a właściwie zaczyna, w krainie zwanej Trochanią, która jest królestwem iście minimalistycznym 🙂 z jednym królem, jednym poddanym, jednym maszynistą Łukaszem, który wraz z lokomotywą Emmą codziennie wyspę objeżdża oraz z jedną właścicielką sklepu.  Koniec. Wyspa jest niewielka i tyle osób co jest w zupełności wystarczy, bo dużo więcej już by się nie zmieściło. Spokojne życie tej mikro społeczności zostaje zakłócone wraz z przybyciem na wyspę listonosza z paczką, która, jak się okazało, zawierała DZIECKO! Tak…. maleńkie, ciemnoskóre, samotne dziecko.

Mieszkańcy opiekują się troskliwie chłopcem, tytułowym Kubą Guzikiem, który rośnie, rozwija się i wszystko jest w porządku do pewnego dnia. Ponieważ wyspa jest naprawdę mała król decyduje, że w związku z dorastaniem Kuby, ktoś musi odejść bo nie ma miejsca dla wszystkich. Maszynista Łukasz i lokomotywa Emma postanawiają opuścić ukochaną Trochanię, lecz wtedy Kuba błaga ich, by zabrali go ze sobą.

O wielkiej przygodzie, lojalności, przyjaźni, która potrafi przezwyciężyć wszystko…. polecamy audiobook Kuba Guzik i maszynista Łukasz całej rodzinie 🙂

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Jacek Sut, Rafał Sabara

tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor

wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.

czas: 10 h 15 min

płyta w formacie MP3

cena: 39,99

Wiek 6-10

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz