Książka dla dzieci o potrzebie bycia z kimś Własna sfora

Dziś książka dla dzieci o potrzebie bycia z kimś Własna sfora czyli przedostatnia nowość poznańskich Zakamarków w roku 2023! (KIEDY TO ZLECIAŁO?) 

Bohaterem tej uroczej opowieści jest jamnik, który jest inny od wszystkich pozostałych psów. Uwielbia chociażby stać na dwóch łapach, zapach świeżo parzonej kawy i fikuśne kapelusze. Jego największym problemem jest samotność…  jest zupełnie inny od psów, które spotyka i nie potrafi się z nikim dogadać, a tak bardzo by chciał.

Podejmuje bezskuteczne próby, zniechęca się niepowodzeniami, aż w końcu wydarza się coś niesamowitego… do jego drzwi puka biały pudel, którego widział na dworze. Ten pies też lub stać na dwóch łapach, a kawę kocha chyba nawet bardziej od niego.

Przeczytajcie tę cudną historię… trochę o samotności, a trochę o własnej sforze, potrzebie bycia z kimś blisko, o przyjaźni i o tym, jak pięknie się wszyscy od siebie różnimy 🙂

Książka dla dzieci o potrzebie bycia z kimś Własna sfora to książka autorska Marii Nilsson Thore, prywatnie właścicielki jamnika, a zawodowo szwedzkiej autorki i ilustratorki książek dla niedorosłych. Jej uroczą kreskę możecie znać dzięki takim książkom jak Zwierzątko dla Pellego czy serii o Orzesznicy i Mrówkojadzie. 

Autorka użyła w tej książce bardzo ograniczoną ilość kolorów, za to postawiła na detale, faktury i ornamenty w dużych ilościach. CUDO! Zobaczcie, jak fascynująco jamnik urządził swoje lokum 🙂

tytuł: Własna sfora

tekst i ilustracje: Maria Nilsson Thore

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 44 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 42,90 zł

Jeśli macie ochotę na więcej książek o psach, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz