Prezentownik Wilga i Wilga Play

Prezentownik Wilga i Wilga Play powstał, by ułatwić Wam poszukiwania prezentów w ogromnej ofercie tej grupy wydawniczej 🙂 Wybrałam po kilka propozycji na każdy przedział wiekowy, mam nadzieję, że ułatwi Wam przedmikołajkowe i przedświąteczne wybory 🙂

2-4 lata

Dla maluszków wybrałam dwie serie… jedną książkową, a drugą puzzlową 🙂

Z książek zdecydowanie polecam kartonowe cudowności z okienkami dla fanów przyrody! To Młodzi przyrodnicy 🙂 Te ksiązki są rewelacyjne i ich ogromną zaletą jest fakt, że będą rosnąć razem z dzieckiem. Książki spodobają się młodszym dzieciom, które kochają okienka i ruchome elementy, ale z wiekiem odkryją niesamowite bogactwo wiedzy i ciekawostek, które tam się znajdują.

To komplet czterech okrągłych pudeł, przypominających te na kapelusze, które kryją w sobie mnóstwo atrakcji. Po pierwsze całokartonową książkę dla maluchów z zaokrąglonymi rogami, po drugie wielkie podłogowe puzzle i po trzecie… plakat z rysunkiem, który skrywa się w elementach układanki. Dzięki grubej lince można je swobodnie przenosić. Idealne do zabawy i nauki na okrągło 🙂

Póki co w serii ukazały się cztery tytuły… mam wrażenie, że zostały wybrane w taki sposób, by każdy maluch znalazł coś, co go zainteresuje. Obsypane brokatem Jednorożce, pełne tygrysów i dzikich węży… Dzikie zwierzęta, idealne dla fanów koparek i betoniarek Pojazdy na budowie oraz dla każdego wielbiciela krów i traktorów Na wsi.

Puzzle są naprawdę duże, a w każdym pudle znajdziecie 30 elementów, które po ułożeniu stworzą obraz o wielkości 45×62 cm… idealne na podłogę, dla jednego dziecka lub rodzeństwa czy większej grupy. Śliczne intensywne kolory, wesołe grafiki, świetna jakość.

4-6 lat

Z całego katalogu książek Wilgi z ostatniego roku dla dzieci w tym przedziale wiekowym tę książkę cenię najbardziej. Lodówka Zosi to prosta, piękna historia, uświadamiająca najmłodszych, że istnieje problem głodu wśród dzieci, że należy być uważnym na ludzi wokół i że zawsze trzeba reagować na niepokojące sygnały. Co najważniejsze, opowieść wskazuje na sposoby, w jaki można pomóc w podobnej sytuacji.

To śliczne ilustracje, ciekawa opowieść, ale również lekcja empatii i wdzięczności za to, co się ma oraz okazja dla rodziców do poruszenia tematu ubóstwa. To bardzo ważne i potrzebne.

Ta seria puzzli to śliczne układanki składające się ze stu elementów i charakteryzuje się baśniowym klimatem…nie chodzi tu jedynie o tematykę. Zarówno smoki jak i jednorożce są bohaterami wielu legend, bajek i opowieści, fascynują dzieci od pokoleń. Pudełka zostały zaprojektowane tak, by przypominać sekretne skrzynie… pod tradycyjnym wiekiem kryją się dwa “skrzydełka”, które sprawiają, że wyjmowanie puzzli i książki ze środka jest jeszcze bardziej niezwykłe. Okładki pudełek zostały wykończone z bajerami… Jednorożce skrzą się brokatem, a smoki metaliczną folią. Wyglądają świetnie i bajkowo 🙂

6-8 lat

W tej kategorii zaczynam od patronatu Strefy Psotnika 🙂 Komiksy popularnonaukowe dla dzieci 24 godziny w… zapewniają wiedzę podaną z lekkością, dzięki czemu sama wchodzi do głowy. Bardzo atrakcyjna forma powieści graficznej, mnóstwo ciekawostek, linki do stron internetowych oraz filmów, z których można dowiedzieć się więcej na temat poruszony w konkretnej publikacji. Inspirują by po lekturze zgłębiać zagadnienie 🙂

O wszystkich tomach z serii dowiecie się więcej klikając tu! i tu!

Dla fanów zwierząt wciąż bez konkurencji jest Dziki poradnik przetrwania o intrygującym podtytule Megaporcja wiedzy o zwierzętach i o tym, jak nie dać się zeżreć! Uwierzcie nam! To jest REWELACJA!!!

Autorką książki jest zoolożka, popularyzatorka nauki i edukatorka, Agnieszka Graclik. Autorka w nietypowy sposób podeszła do tematu. Po wstępie dotyczącym ewolucji przeszła do przedstawiania ciekawostek o świecie fauny za pomocą sześciu LEKCJI. Każda z nich ma dedykowany inny kolor i dotyczy innego sposobu, by uniknąć stania się obiadem dla kogoś innego. Z humorem, niesztampowo, bardzo ciekawie i zaskakująco! Tak podana wiedza sama wchodzi do głowy! 🙂

Puzzle Ciało człowieka, polecam tak samo, jak pozostałe tytuły z serii Poznawaj, baw się, odkrywaj, tyle że w ankiecie insta na naszym profilu wybraliście właśnie ciało człowieka jako najbardziej interesujące ze wszystkich 🙂

Ten zestaw klocków pozwala ułożyć ciało dziecka o wzroście 130 centymetrów! Potrzebujecie do tego duuuuużego stołu lub podłogi w pokoju 🙂 Oprócz 200 klocków tego samego rozmiaru, w pudle znajdziecie magiczną dziesiątkę wielkich elementów – kluczowych narządów czy elementów ludzkiego ciała, jak kość, mózg, serce itp.

Zaglądanie do wnętrza ludzkiego ciała jest naprawdę fascynujące, tu w skali niemal 1:1, a do tego można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z dołączonej do puzzli książki!

Modele 3D dinozaurów to absolutny czad dla wszystkich młodych konstruktorów, budowniczych i oczywiście fanów tych pradawnych stworzeń.

W serii zatytułowanej Era dinozaurów ukazały się dwa tytuły… pierwszy dotyczy TYRANOZAURA, a drugi PTERANODONA. Ten drugi podoba mi się bardziej, bo ma ponad metr rozpiętość skrzydeł i można go zawiesić pod sufitem, a pociągnięty za sznurek porusza skrzydłami jakby naprawdę latał.

Tekturowa walizeczka zawiera..

  • plansze z tekturowymi elementami modelu, linki do zawieszenia latającego potwora pod sufitem 🙂
  • instrukcję, dzięki której złożycie poprawnie model oraz
  • książkę zawierającą mnóstwo informacji i ciekawostek o konkretnym gatunku dinozaura.

8-12 lat

Kompendium wiedzy naukowej dla dzieci Jak naukowcy mierzą świat to książka popularnonaukowa dla dzieci i młodszej młodzieży. Pozycja pokazuje czytelnikom jak fundamentalnie ważne jest mierzenie. I nie dajcie się zwieść pozorom – to jest niesamowicie pasjonujące! Ciekawych świata porywa w świat nauki, pomiarów i eksperymentów 🙂 Okazuje się, że nawet dla mnie, humanistki z krwi i kości, przedmioty ścisłe mogą być uwodzicielskie 🙂 Autor udowadnia, że nauka i inżynieria jest dużo lepsza niż magia!

Czy mieliście pojęcie, że nie ma czegoś takiego jak “poziom morza”? Albo, że czas płynie różnie w różnych miejscach? Ta książka to kilkaset stron ciekawostek, które na zawsze zmienią Wasze myślenie o świecie 🙂 To na pewno pozycja, do której się wraca, warto ją mieć w domowej biblioteczce.

Harper Drew Dziennik katastrofy to zwariowany dziennik dla nastolatek i pierwszy tom z serii. Tytułowa bohaterka prowadzi pamiętnik, w którym opisuje swoje życie, rodzinę i przyjaciół oraz problemy, którymi się zajmuje. Każda młodsza nastolatka z łatwością się z nią utożsami 🙂 To wielka ulga odkryć, że codzienne katastrofy wydarzają się też u innych 🙂

Oczywiście wszystko z ogromnym dystansem i humorem, napisane językiem naśladującym styl młodzieży.  Całość również graficznie przypomina kołonotatnik z codziennymi zapiskami, szkicami i punktacją na skali obłędu 🙂 W środku znajdują się portrety najważniejszych osób i ich opisy. Każda postać została przez Harper porównana do jakiegoś łakocia…  na przykład szkolna gwiazda Maisie jest jak guma balonowa (bardzo popularna, wszyscy ją lubią, ale bywa niebezpieczna), a starszy wkurzający brat Troy to wafel z oranżadą (z wierzchu super, ale w środku zawsze się zawiedziesz).

Aleks Neptun Złodziej smoków to pierwszy tom serii, przygodowo fantastyczna powieść dla młodszych nastolatków 🙂

Rzecz dzieje się w nadmorskim, turystycznym miasteczku. Czyta się jednym tchem. Jest chwilami zabawna, ale trzyma w napięciu do ostatnich stron. Ma galerię ciekawych postaci. Czy można chcieć więcej od wakacyjnej lektury? 🙂 Tytułowy Alex Neptun, mieszka z siostrą, tatą i dziadkiem. Od kiedy pamięta nienawidzi oceanu, bo jest święcie przekonany, ze ten chce go zabić… przynajmniej chłopak jest o tym przekonany. Zawsze gdy zbliża się do wody, natychmiast powstają niebezpieczne prądy i monstrualne fale. Ale czy to na pewno znak agresji ze strony oceanu?

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz