Książka z naklejkami – Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Książka z naklejkami - Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Własnie ukazał się kolejny odcinek serii książek z naklejkami Justyny Styszyńskiej. Po małych mieszkańcach łąk i zwierzętach zamieszkujących bieguny, przyszła pora na zwierzęta występujące w górach. To książka z naklejkami – Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy od wydawnictwa Widnokrąg.

Publikacja ma formę niewielkiego zeszytu aktywnościowego z oprawą spiralną.

Na początku czytelnik dowiaduje się skąd się wzięły góry i jak powstały oraz poznaje najważniejsze terminy związane z górami, takie jak “szczyt”, “przełęcz” czy “dolina”.

Na kolejnych rozkładówkach są zaprezentowane poszczególne gatunki zwierząt występujących z górach.

Każdemu zwierzęciu zadedykowano jedną rozkładówkę, z której jedna strona ma funkcję informacyjną, a druga aktywnościową. Po lewej stronie oprócz nazwy gatunku i krótkiego opisu widnieje sylwetka zwierzęcia. Natomiast po prawej stronie jest biała karta z trzema główkami tego gatunku. Brakuje na nich jednak uszu, oczu i innych elementów mordki.

Ostatnie strony zeszytu, to arkusze naklejek, które są elementami zwierząt. Dziecko może dowolnie uzupełniać główki w zeszycie – albo według wzoru odpowiadającemu rzeczywistości, albo dowolnie, korzystając z własnej fantazji i kreatywności. Dzięki naklejkom i kredkom, mogą powstawać niesamowite zwierzęta. Ta forma wykorzystania naklejek zdecydowanie bardziej odpowiada moim dzieciom.

Ogromną zaletą tych nalepek jest to, że są wielokrotnego użytku. Można przyklejać je i odklejać, dzięki czemu książka nie zostanie wyeksploatowana na raz 🙂

Oprócz zwierząt bardzo znanych i oczywistych, jak niedźwiedź czy sarna, w książce znalazły się też gatunki mniej znane, jak pomurnik czy nornik.

Ilość tekstu jest niewielka, ale naklejki są dość drobne, więc nie rekomendujemy książki bardzo małym dzieciom. Do tych oczek i uszek paluszki muszą być już dość precyzyjne.

tytuł: Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

tekst: Michał Koziński

ilustracje: Justyna Styszyńska

wydawnictwo: Widnokrąg, 2018

objętość: 44 strony

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz