Cwana ciotuchna – David Walliams

Cwana ciotuchna - David Walliams

Prezentujemy nowość, która właśnie zawitała na księgarniane półki. Cwana ciotuchna – David Walliams! To ósma powieść tego autora ,wydana w języku polskim, dzięki wydawnictwu Mała Kurka.

Książki Davida Walliamsa są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Ukazały się jak dotąd w 53 językach, a ich łączny nakład sprzedanych egzemplarzy przekroczył już 17 milionów. To co urzeka, to ogromna dawka czarnego, angielskiego humoru i podejmowanie trudnych tematów w lekki, przystępny sposób.

Cwana ciotuchna to powieść trzymająca w napięciu od pierwszej strony. Są elementy kryminalne i detektywistyczne Jest też duch i rodzinna zagadka, a nawet kilka!

Otóż, główna bohaterka, budzi się pewnego zimowego dnia przykuta do łóżka. Wokół jest cicho i dziwnie. Dziewczynka czuje się nieswojo… przeczuwa, że coś jest nie tak. Szybko dowiaduje się, że jest pod opieką swojej okropnej ciotki Alberty, siostry swojego ojca, która zabrała ją ze szpitala, by móc się nią “lepiej” zaopiekować. Okazuje się, że Stella, bo tak ma imię dziewczynka, właśnie przebudziła się ze śpiączki, w którą zapadła po strasznym wypadku samochodowym. Jechała wraz z rodzicami do Londynu, gdy ich auto spadło w przepaść i roztrzaskało się o skały. Miała wielkie szczęście, że przeżyła…. jako jedyna.

David Walliams jest mistrzem konstruowania bohaterów o skrajnych cechach. Ciotka jest najgorszą ciotką jaką można sobie wyobrazić – szersza niż wyższa, smierdząca tytoniem i alkoholem, wredna, uzależniona od hazardu, podła i złośliwa. Jedynym jej przyjacielem jest, wielkich rozmiarów, sowa bawarska Wagner, która została tak wytresowana, że spełnia nawet najbardziej niedorzeczne zachcianki swojej pani… i nie chodzi jedynie o przynoszenie papuci.

Stella jest zrozpaczona. Jej rodzice nie żyją, a cioteczka okropnie ją traktuje i trzyma w zamknięciu. Dziewczynka szybko domyśla się, jakie są plany Alberty. Ta przeszukuje dom, wywalając wszystko do góry nogami, próbuje znaleźć testament jej zmarłego brata i zmusić dziewczynę, by przepisała rodzinną posiadłość Saxby Hall, na nią.

Choć Stella podejrzewa coraz okropniejsze rzeczy, jest bezbronna i samotna. Na szczęście, niespodziewanie, na jej drodze pojawia się przyjaciel. I to nie byle jaki… bo z innego świata.

Sprawdźcie sami, czy Stella ugnie się pod naciskami cwanej ciotuchny i jak potoczy się ta historia.

Tych bardziej cwanych może dodatkowo skusi fakt, że w każdej z książek Walliamsa jest bardzo wartościowy gratis. Tym razem to sowa. Można ją, po przeczytaniu książki, hodować. Ale żeby nie było, że nie uprzedzałam – niestety nie dołączono karmy.

Ogromnym atutem pozycji, są czarno-białe ilustracje Tonego Rossa. Czuć w nich nić porozumienia pomiędzy autorem tekstu a rysownikiem. Te dwie płaszczyzny świetnie się uzupełniają i pasują do siebie jak ulał. Rysunki są lekkie i pełne humoru.

tytuł: “Cwana ciotuchna”

tekst: David Walliams

ilustracje: Tony Ross

tłumaczenie z języka angielskiego: Karolina Zaremba

wydawnictwo: Mała Kurka, 2017

objętość: 416 stron

dla dzieci: 6+

cena okładkowa: 35 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 26 zł

Sprawdź koniecznie inne książki tego Autora:

Babcia Rabuś” “Szczuroburger” “Pan Smrodek” “Wielka ucieczka Dziadka” “Mały miliarder

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Dziś odwiedziliśmy bibliotekę i wyszliśmy z “Babcią Rabuś ” ?

Zostaw komentarz