Eric Carle “Konik morski” z szybkami o TATUSIACH

Eric Carle

Prosto z tropików przesyłamy prezentację najnowszej książki Erica Carle “Konik morski”.

To kartonowa książka dla najmłodszych, opowieść o zwierzęcych tatusiach zamieszkujących wody oceanu. Bohaterowie historii to przedstawiciele gatunków, u których to ojcowie troskliwie opiekują się swoim potomstwem.

Głównym bohaterem tej historii jest Tata Konik Morski. Z jajeczkami, złożonymi przez Mamę w specjalnej torbie na jego brzuszku, wędruje i spotyka innych tatusiów opiekujących się swoimi maleństwami. Pan Ciernik właśnie skończył budować gniazdo dla jajeczek żony, pan Kurtus pływał z jajeczkami na głowie, strzegąc ich bezpieczeństwa. Niestety z panem Tilapio nie udało mu się zamienić nawet słówka, gdyż ten miał cały pyszczek wypełniony jajeczkami.

Konik Morski musi być bardzo ostrożny, gdyż na swej drodze spotka również dobrze się maskujące inne zwierzęta, szkaradnicę ukrytą za skałą, brodaczniki pływające wśród wodorostów i kilka innych.

Wielką atrakcją tej książki są okienka z foliowymi szybkami. Gdy do nich zajrzymy, uda nam się zobaczyć ukryte po drugiej stronie gatunki morskich zwierząt.

Eric Carle, to amerykański autor i ilustrator książek dla dzieci, którego nie trzeba przedstawiać. Ma w swoim dorobku ponad 70 tytułów. Tematem jego twórczości jest zazwyczaj przyroda. Opowieści są ciepłe i zabawne. Styl artysty jest bardzo charakterystyczny – to kolaże, połączenie skrawków papieru i farb akrylowych, nakładanych różnej szerokości pędzlami, gąbkami i palcami.

Książką autora, która zdobyła największą międzynarodową sławę, jest “Bardzo głodna gąsienica”. Uznana za kultową, świetnie się sprzedaje już od 1969 roku i jak dotąd ukazała się w 62 językach! W Polsce książki Erica Carle wydaje oficyna Tatarak.

Eric Carle

Eric Carle

Eric Carle
Eric Carle

autor Eric Carle

przekład Monika Lutz

Wydawnictwo Tatarak, 2016

34 strony, kartonówka z 4 okienkami, foliowe szybki

dla dzieci w wieku 3+

cena okładkowa 30 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

My książkę mamy w oryginale (o wiele wiekszy format, strony z cienkiego papieru plus folie) już ładnych parę lat i cieszy się nie slabnacym zainteresowaniem. Fajnie, że została wydana w Polsce.

strasznie jestem ciekawa jak wygląda wydanie na cienkim papierze…. dałoby się zrobić fotki? 🙂

Zostaw komentarz