“Święta dzieci z dachów” Mårten Sandén i Lina Bodén

Święta dzieci z dachów

Śpieszymy Was poinformować, że z odrobiną poślizgu, ale już jest adwentowa nowość z Zakamarków! To już trzecia tego typu pozycja tego wydawnictwa (po “Wierzcie w Mikołaja” i “Prezent dla Cebulki” ).

Dlaczego adwentowa? Bo opowieść została podzielona na 24 rozdziały, do czytania po jednym w każdy grudniowy wieczór, od pierwszego, aż do Wigilii. My oczywiście nie wytrzymaliśmy i przeczytaliśmy całość w jeden wieczór 😀

To historia trójki dzieciaków, które uciekają z domu dziecka. Najstarsza z nich, dwunastoletnia dziewczynka o imieniu Mago, ma tatę w Afryce. Napisała do niego list, że będzie czekać na dworcu centralnym w Sztokholmie i żeby ją z tego miejsca odebrał. Naiwnie zaprosiła też dwójkę przyjaciół – bo jeśli będą chcieli, mogą zamieszkać z nimi.

Gdy w środku nocy trójka bohaterów włóczy się bez celu po dworcu spotykają żebraka. Najmłodszy z nich, chłopiec Issa, zauważa go i wprost nie może oderwać od niego oczu. Rozmawiają, a chłopiec pomaga zebrać dla niego trochę pieniędzy.

Zza filara scenę ich spotkania obserwuje Pirania – dziewczynka w zbyt dużym męskim kaszkiecie. Gdy staruszek odchodzi, ona proponuje uciekinierom nocleg. Zabiera ich do dziwnej opuszczonej wieży i wyjaśnia, że chłopiec jest potrzebny, by pomógł odszukać tożsamość starca. Włóczęga stracił pamięć i wygląda na to, że tylko ta trójka może pomóc. Czasu mają niewiele, muszą odkryć tajemnicę w 24 dni! Do pomocy mają panią Miriam, właścicielkę sklepu z antykami oraz pozostałe dzieci z dachów.

Książka jest bardzo wciągająca. Oprócz ciekawej fabuły, zawiera wszystkie elementy potrzebne do dobrej świątecznej mikstury 🙂 Jest walka dobra ze złem, bezinteresowna pomoc, działanie we wspólnocie, pomaganie sobie wzajemne, przepiękny sklep z zabawkami i oczywiście Święty Mikołaj i happy end. Cała jest przesiąknięta atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, mnóstwo tu śniegu i światełek, zadumy…

Książka w okazałym formacie, z płóciennym grzbietem, a każdy rozdział zawiera kilka bardzo klimatycznych ilustracji. Jest pięknie wydana i idealnie nadaje się na mikołajkowy prezent!

BARDZO POLECAMY!

 

Święta dzieci z dachów

Święta dzieci z dachów

Święta dzieci z dachówŚwięta dzieci z dachówtytuł: “Święta dzieci z dachów”

tekst: Mårten Sandén

ilustracje: Lina Bodén

wydawnictwo: Zakamarki, 2016

objętość: 100 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz