Malamander- nowa przygodowa trylogia fantasy

Malamander- nowa przygodowa trylogia fantasy

Dziś premierę ma Malamander – nowa przygodowa trylogia fantasy dla dzieci w wieku 9-12 lat. Ten brytyjski bestseller pojawił się na naszym rynku dzięki wydawnictwu Wilga.

Malamandra przeczytaliśmy jednym tchem. Pełna cudownych stworzeń, dziwacznych przedmiotów, tajemnic, z ciekawymi, nietuzinkowymi bohaterami. Dajcie się porwać przygodzie w Widmowym Porcie.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Herbert Lemon. Gdy był maleńkim dzieckiem znaleziono go w skrzynce cytryn. To temu wydarzeniu chłopak zawdzięcza nazwisko. Wszak nikt nie wie kim jest i gdzie są jego rodzice.  Herbert jest pracownikiem Biura Rzeczy Znalezionych w starym Hotelu Grand Nautilus. Do jego zadań należy odszukiwanie właścicieli różnych pozostawionych przedmiotów, czasem musi pracować niczym detektyw, znajdując wskazówki, by dotrzeć do odpowiedniej osoby.

Pewnego dnia w jego magazynku, zawalonym przeróżnymi przedmiotami, zjawia się niespodziewany gość. To dziewczyna, Violet Parma, która przybyła do miasteczka, by odszukać zaginionych przed dwunastu laty rodziców. Vi jest przekonana, że Herbie, ze swoim doświadczeniem w tropieniu, będzie w stanie pomóc jej rozwiązać zagadkę ich zniknięcia.

Dzieciaki odkrywają niesamowite rzeczy dotyczące Widmowego Portu. Okazuje się, że wielu z dorosłych skrywa mroczną tajemnicę. Violet i Herbie są śmiertelnie zagrożeni, czy uda im się uratować sytuację? Przeciwstawiają się złu, wbrew wszystkiemu, a na pewno rozsądkowi.

Mroczne legendy, oko lunarne, wrak okrętu wojennego, morskie potwory… szybka akcja, wciągająca fabuła, mega przygoda! Polecam bardzo!!!

Autorem trylogii jest Thomas Taylor, nagradzany autor i ilustrator książek dla dzieci z Wielkiej Brytanii. Między innymi zilustrował okładkę pierwszego brytyjskiego wydania Harry’ego Pottera 🙂 Czarno białe ilustracje zawdzięczmy Tomowi Booth’owi.

Mamy jeszcze dwie dobre wiadomości…. Wiemy, że trwają już prace nad ekranizacją tej powieści, z niecierpliwością czekamy na film od SONY Pictures 🙂 A polski wydawca zapewnia, że jeszcze w tym roku ukażą się u nas dwie pozostałe części trylogii. SZTOS!

tytuł: Malamander

tekst: Thomas Taylor

ilustracje: Tom Booth

tłumaczenie: Joanna Dziubińska

wydawnictwo: Wilga, 2021

objętość: 304 strony

dla dzieci w wieku: 9-12 lat

cena okładkowa: 36,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz