kartonówki dla ciut starszych od Bajki

W zeszłym roku wydawnictwo Bajka rozpoczęło nową linię wydawniczą – kartonówki dla ciut starszych. To książki, które wypełniają pewną lukę na rynku. Są przeznaczone dla dzieci, które jeszcze lubią grube kartonowe strony i nie potrafią dbać o książkę z papierowymi kartkami, a jednocześnie potrzebują ciekawej fabuły, bo płaskie odwzorowanie otaczających ich przedmiotów już im nie wystarcza!

Dzięki świetnej, zróżnicowanej oprawie graficznej oraz nietuzinkowym tematom, bardzo polubiliśmy ten cykl.

Kartonówki dla ciut starszych od Bajki to poręczny format, sztywne strony, mistrzowskie rymowane teksty, ciekawa fabuła z zabawnym zakończeniem oraz wspaniałe ilustracje.

Na początku ukazały się “Koala nie pozwala” z tekstem Rafała Witka i ilustracjami Emilii Dziubak oraz “Myszka” Doroty Gellner z oprawą graficzną Dobrusi Rurańskiej.

W tym tygodniu seria rozszerzyła się o dwa kapitalne tytuły! 

“Mydło” Małgorzata Strzałkowska, ilustracje Adam Pękalski

wydawnictwo Bajka, 2017, 30 stron, dla dzieci 2+, cena okładkowa 22,90 zł KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 16,99 zł

Jako pierwsze prezentujemy “Mydło”, bo to one z całej czwórki wywołało u nas największy entuzjazm. Opowieść zaczyna się od komicznej sceny ukazującej króla w kąpieli. Monarcha zwierza się uśmiechniętej kostce mydła, że jego poddani nie chcą się myć. Chciałby pozbyć się brudu z królestwa, lecz nie wie jak.

Tytułowy bohater wpada jednak na pomysł jak przekonać wszystkich do odrobiny higieny. Ucieka z królewskiej kąpieli i zaczyna się wielki pościg.

Mydło można odnaleźć na każdej rozkładówce i obserwować jak wszystko zmienia się pod jego wpływem – budynki, ulice, ludzie, a nawet zwierzęta, w tym małpa kataryniarza.

Kapitalne rymy i ilustracje. To nie pierwsza wspólna książka tego duetu prezentowana na Strefie. Poprzednia była w nieco poważniejszym tonie i możecie do tego wrócić tu.

“Pisklak” Dorota Gellner, ilustracje Jona Jung

wydawnictwo Bajka, 2017,  24 strony, dla dzieci 2+, cena okładkowa 22,90 zł, KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 16,99 zł

To zabawna historia, która niespodziewanie wydarzyła się na zamku. Pewnego dnia z jaja wykluła się pewna paskuda, która podbiła serca dokładnie wszystkich!

To urocza i ciepła opowieść prezentująca sytuację, która prawdopodobnie zdarza się w każdym domu, w którym pojawia się dziecko 🙂 Dorota Gellner to wyjątkowa autorka. Prezentowaliśmy sporo jej książek, mamy też zaszczyt patronować jednej z nich.

Ilustracje do “Pisklaka” stworzyła Jona Jung, znana nam głównie z serii o ryjówce Florce. Tu rysunki są w innym stylu, na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać ilustratorkę 🙂

Gorąco polecamy kartonówki dla ciut starszych od Bajki!

🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

u nas już co prawda mamy bardzo poważnego starszaka, znaczy panienkę zakochaną np. w Kici Koci (na widok której ja już lekko zgrzytam zębami), ale Koala nie pozwala obie bardzo lubimy. Mydło mnie zaciekawiło. Chyba się skuszę i poszukam na półce w księgarni 🙂

z cełego serca polecam Mydło, jest kapitalne!

Zostaw komentarz