Opowiadania o rozpoczynaniu szkolnej przygody Marcelinka

Opowiadania o rozpoczynaniu szkolnej przygody Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców to nowość w katalogu wydawnictwa Frajda oraz kolejna publikacja psycholożki i psychoterapeutki, Katarzyny Kucewicz. Książka idealna dla dzieci, które po wakacjach rozpoczynają pierwszą klasę!

Tytułowa Marcelinka ma siedem lat, jest cicha, marzycielska i wyjątkowo wrażliwa. Nigdy nie sprawia kłopotów, potrafi sama zająć się sobą, nie zwraca na siebie uwagi. Jak Autorka napisała we wstępie, takie dzieci mogą być źle zrozumiane przez rówieśników, ale również mogą łatwo zostać zignorowane przez dorosłych, którzy mogą uznać, że nie potrzebują pomocy, skoro tego nie okazują.

Ta książka zachęca, żeby być uważnym i czujnym na różnorodność. I żeby ją docenić

 

Historia rozpoczyna się o siódmej rano 1 września. Marcelinka czekała na ten dzień od dawna. Czuła, że to chyba najważniejszy dzień w jej życiu 🙂 Nie mogła się doczekać, aż pójdzie do szkoły, bez leżakowania będzie uczyć się ważnych rzeczy, pozna nowe dzieci, będzie miała własny plecak i poważne obowiązki. Dziewczynka jest ekstremalnie podekscytowana.

Przeczytajcie koniecznie i przekonajcie się co czeka ją w szkole, jaka okaże się rzeczywistość, kogo Marcelinka pozna w klasie, jak pójdzie jej na pierwszym przedstawieniu dla rodziców. Zapewniam Was, że w tych opowieściach przejrzy się każdy pierwszoklasista. Wbrew tytułowi, to książka dla wszystkich, nie tylko bardzo wrażliwych. Emocje związane z rozpoczęciem przygody w szkole są tak ogromne, że mało kto potrafi przejść przez ten czas nic sobie z tego nie robiąc. Mój syn jest dość śmiały i nigdy nie miał trudności z adaptacją w nowym środowisku, a mimo to pasowanie pierwszoklasistów tak bardzo go zestresowało, że jako jedyne dziecko w szkole – zemdlał w trakcie uroczystości. Myślę, że gdybyśmy już wtedy znali Marcelinkę, może inaczej by to się odbyło 🙂

Autorka, Katarzyna Kucewicz, prowadzi praktykę psychoterapeutyczną, warsztaty i webinary, w trakcie których zajmuje się m. in. wysoką wrażliwością. W ostatnim rozdziale Marcelinki zwraca się do rodziców i przekonuje, że wysoka wrażliwość to cecha, którą warto rozwijać. Poleca też książki dla dorosłych, dzięki którym rodzice mogą lepiej poznać zagadnienie wrażliwości.

W książce znajdzie mnóstwo przepięknych, kolorowych, często zajmujących całe rozkładówki, ilustracji autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło, zobaczcie:

Serdecznie polecam Wam opowiadania o rozpoczynaniu szkolnej przygody Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców 🙂

tytuł: Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

tekst: Katarzyna Kucewicz

ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 68 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 45,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Mozaika Rzeczywistości

Jak ja zaczynałem szkołę w latach 90. to chyba nie było tego typu książek, może za granicą. Dobrze, że można kupić też w Polsce takie książki, które pokazują dziecku i rodzicom, że pewne emocje czy sytuacje są normalne i do przezwyciężenia.

Pozdrawiam!

To prawda… Nie było takich książek, na pewno!

Zostaw komentarz