Nowe wydanie komiksu Bezdomne wampiry o zmroku

Od jesieni 2022 cieszy nas nowe wydanie komiksu Bezdomne wampiry o zmroku kultowego polskiego twórcy gatunku, Tadeusza Baranowskiego. Nareszcie, bo poprzednie wydanie z 2017 roku jest już dawno niedostępne. 

Dla niektórych to nowość i świeżyna, ale część z Was na pewno kojarzy te przekomiczne opowieści. Pierwsze z nich ukazywały się już w latach osiemdziesiątych XX wieku. Główni bohaterowie, wampiry Szlurp i Burp to niezwykle pechowe postacie. Przekonacie się o tym poznając ich zwariowane przygody oraz wczytując się w przedmowę do publikacji, w której opisana jest ich pokrętna ścieżka kariery i powody, dla których wciąż są najmniej znanymi postaciami wśród tych stworzonych przez mistrza polskiego komiksu, Tadeusza Baranowskiego.

Opowieści są prześmieszne, fantastycznie narysowane, z niezbyt skomplikowaną fabułą, a wydawnictwo Kultura Gniewu prosi by, podczas lektury uważać na szyję 🙂 Bohaterowie stanowią dość typowy komediowy duet – wysoki i chudy oraz niski i okrągły, którzy wszystko robią razem, są nieco nieporadni i stale wpadają w tarapaty. Od pierwszego odcinka, gdy zostają wypędzeni z własnego zamczyska, w którym straszyli i stali się bezdomni, czytelnik wie, że te straszydła wymagają nieco wyrozumiałości i ma ochotę ich przytulić 🙂

Bezdomne wampiry o zmroku  to antologia historii o dwóch krwiopijcach. Najnowszy album zawiera piętnaście odcinków, czyli kompletną zawartość albumów „O zmroku” i „Bezdomne wampiry” oraz historie publikowane w czasopiśmie „Na Przełaj”, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, a także 9 zupełnie premierowych plansz! 4 z nich ukazały się w magazynie „GaMa. Nowa Gazeta Magnetofonowa”, pozostałe ukazały się po raz pierwszy. Na końcu publikacji znajdziecie również dodatki, które ucieszą wszystkich wielbicieli twórczości Tadeusza Baranowskiego… wywiad z Autorem, zdjęcia w wampirzych stylizacjach oraz podczas pracy nad okładką tej nowości oraz okładki poprzednich antologii.

Łapcie Bezdomne wampiry o zmroku zanim są dostępne 🙂 Polecamy!

scenariusz i rysunki: Tadeusz Baranowski

wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2022

objętość: 104 strony

dla młodzieży i dorosłych

cena okładkowa: 89,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz