Popieliczki – kartonowa harmonijka do kochania i… nauki liczenia

Popieliczki - kartonowa harmonijka do kochania i... nauki liczenia

Popieliczki – kartonowa harmonijka do kochania i… nauki liczenia od wydawnictwa Afera już jest w księgarniach!

Popieliczki – kartonowa harmonijka do kochania i… nauki liczenia, bo nie wiem jak to inaczej przekazać, jest po prostu boska! Nie da się jej nie pokochać, to taka pozycja, po którą się sięga jak jest smutno i źle 🙂 Ale to książka nie tylko na poprawę humoru, ale również do poznawania numerków, liczenia w obrębie od jednego do dziewięciu, do oglądania, zachwycania się i opowiadania. Do tego ma bardzo atrakcyjną formę przedługaśnej harmonijki, więc można ją albo tradycyjnie czytać strona po stronie lub rozciągnąć się z nią na podłodze 🙂 Jak kto woli.

Bohaterami te j książki są członkowie rodziny Popielic szarych. Mają mięciutkie szare futerka, białe brzuszki, puszyste ogonki i przede wszystkim… wielkie czarne oczyska 🙂 Podobno można spotkać je także w Polsce. Na każdej kolejnej stronie pojawia się kolejna Popieliczka, nie mylić z POPIELNICZKĄ 🙂 Jest ich coraz więcej od jednej do dziewięciu. Zwierzątka mają różne pomysły, czasem się boksują, czasem wsiadają na pokład statku albo wspólnie gotują.

Rymowany tekst, przełożony przez Julię Różewicz, koresponduje oczywiście z ilustracjami. Nie brak tu humoru i uroku.

Książka, w oryginale czeska, została wydana w Polsce, oczywiście, dzięki staraniom wrocławskiego wydawnictwa Afera, które specjalizuje się z sprowadzaniu do nas czeskiej literatury dla dzieci i dorosłych 🙂

Autorem tekstu jest Radek Malý (ur. 1977) wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w Czechach autor książek dla dzieci, literaturoznawca, poeta i tłumacz.

Nie sposób przejść obojętnie obok ilustracji z Popieliczek. Z tą kreską spotkaliśmy się pierwszy raz, a naszą ciekawość zaspokoił wydawca informacją podaną na stronie 🙂  Ich autorką jest “Andrea Tachezy (ur. 1966) ilustratorka, artystka, zbieraczka przedmiotów pozornie bezużytecznych, twórczyni kolaży i zabawek. Absolwentka Wyższej Szkoły Rzemiosła Artystycznego w Pradze. Trzykrotna zdobywczyni nagród Zlatá stuha i Fedrigoni Card Couture Award 2. Wielbicielka kawy, starego papieru i długich spacerów po lesie”. Mam nadzieję, że wkrótce ukaże się wiecej książek z ilustracjami Andrei Tachezy… zobaczcie jakie urocze!

tekst: Radek Malý

ilustracje: Andrea Tachezy

seria: Czeska Bajka

wydawnictwo: Afera, 2022

format: kartonowa harmonijka

objętość: 12 stron

cena okładkowa: 29,99 zł

dla dzieci w wieku: 2+

Jeśli macie ochotę na więcej kartonowych harmonijek to zapraszamy tu!

A jeśli chcecie więcej kartonówek do nauki liczenia od jednego do dziesięciu to zapraszamy tu! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz