Nauka na wesoło Sekretne życie zębów

Dziś coś, co kochamy najbardziej czyli nauka na wesoło Sekretne życie zębów. Katalońska popularnonaukowa seria Sekretne życie… ma już w języku polskim pięć odcinków!

Jestem pewna, że Sekretne życie zębów zachwyci nie tylko przyszłych adeptów stomatologii! To jest prawdziwa petarda! Napisana bardzo ciekawie, zabawnie, bogato zilustrowana, opisuje tematy dotyczące każdego z nas 🙂 Przecież nasze zęby są arcyważne – jedyne i niepowtarzalne. Nie ma dwóch identycznych uzębień, zęby są jak linie papilarne.

Dzięki tej lekturze dzieci mają szansę zrozumieć, jak ważne w naszym życiu są zęby. Być może lektura zachęci bardziej opornych do sumiennego szczotkowania albo regularnych odwiedzin u dentysty, ale zaciekawi każdego, niezależnie od wieku.

Na kolorowych, pełnych zabawnych rysunków rozkładówkach kryje się mnóstwo wiedzy o budowie zębów, próchnicy, zębach zwierząt, ciekawostkach z całego globu.

Jeden rozdział, mój ulubiony, dotyczy zwyczajów z wypadającymi mleczakami w różnych zakątkach świata. Wiedzieliście na przykład, że rdzenni mieszkańcy Kanady wkładają ząb do dziupli w drzewie, wokół którego tańczy cała rodzina, żeby nowy ząb wyrósł tak prosty jak ono? 🙂 mnóstwo tu takich zaskakujących historii.

Serdecznie polecam Was  te lekturę – nauka na wesoło Sekretne życie zębów 🙂

tytuł: Sekretne życie zębów

tekst i ilustracje: Mariona Tolosa Sistere

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 24 strony

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 42,90 zł

Jak wcześniej wspomniałam, to już kolejna książka z tej genialnej serii, o poprzednich odcinkach przeczytacie tu.

Kilka słów o Autorce ze strony wydawcy 🙂

Mariona Tolosa Sisteré

Mariona Tolosa Sisteré podczas studiów graficznych w Barcelonie nauczyła się tworzyć ilustracje przy użyciu różnorodnych technik: malarstwa akrylowego, olejnego, kolażu, szkiców ołówkiem i rysunku cyfrowego. Tworzenie ilustracji stało się jej pasją, dzięki której zaczęła współpracować z instytucjami publicznymi i firmami i ilustrować książki oraz artykuły prasowe, a także tworzyć plakaty, portrety, animacje, grafiki i nadruki na tkaninach oraz projektować liternictwo.
Artystka postrzega rysunek jako sposób na opowiedzenie historii, które rodzą się w jej głowie.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz