Komiks Bitmaks i spółka Impreza Arety

Dziś swoją premierę ma komiks Bitmaks i spółka Impreza Arety czyli JUŻ szósty odcinek serii dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu 🙂

Dla tych co z wypiekami na twarzy przeczytali wszystkie poprzednie pięć odcinków…

Komiks Bitmaks i spółka Impreza Arety zaczyna się od tego, że tytułowa bohaterka nerwowo poszukuje zaproszenia na coroczny zjazd wróżek. Jest pewna, że już dawno powinien dotrzeć pocztą. Pytając każdego mieszkańca lasu dowiaduje się, że Alf przez kilka miesięcy nie dał jej listu, bo go o to nie poprosiła. Gdy ta otworzyła wreszcie korespondencję okazało się, że ona we własnej osobie jest gospodynią zjazdu w tym roku. Zostało jej bardzo mało czasu, a pracy przy organizacji imprezy cały ogrom. Czy wróżka sobie poradzi?

Dla tych co słowo BITMAKS kojarzy im się co najwyżej z nazwą gry komputerowej i nie mają pojęcia o czym ja tu piszę….

Seria opisuje przygody mieszkańców Niebieskiego Lasu, w którym żyją zwierzęta w sąsiedztwie z fantastycznymi stworzeniami. Wśród bohaterów tych opowieści znajdziecie ufoludki, wróżki, roboty i wiele innych 🙂

Opowieści dotykają różnych problemów, takich jak nietolerancja, recykling, pomoc słabszym, jednocześnie tryskając dowcipem. Komiksy zostały przygotowane w taki sposób, by zmotywować do czytania najmłodszych czytelników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. By ułatwić czytanie zastosowano krótkie zdania, duże litery, wyraźny drukowany font i jednolite tło komiksowych dymków.

Bitmaks i spółka to wspólne dzieło katalońskiego duetu. Autorem tekstu jest Jaume Copons, a ilustracje zawdzięczamy Lilianie Fortuny. Możecie znać tę parę dzięki Bitmaksowi lub ich wcześniejszemu wspólnemu projektowi Gutek i potwory, który prezentowaliśmy na łamach Strefy Psotnika tu!

tytuł: Impreza Arety

seria: Bitmaks i spółka

tekst: Jaume Copons

ilustracje: Liliana Fortuny

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2023

objętość: 80 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o poprzednich odcinkach tej serii to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz