Dziwożona – nowoczesna baśń o wolności

Dziwożona - nowoczesna baśń o wolności

Dziwożona – nowoczesna baśń o wolności

Dziwiżona – nowoczesna baśń o wolności to trzecia książka z serii zatytułowanej Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane od warszawskiego wydawnictwa Bajka.

Dziś jest Dzień Kobiet. To najlepszy dzień na zaprezentowanie tej książki, która swoją oficjalną premierę ma dopiero jutro 🙂 To opowieść o tym, jak wolność jest potrzebna, by móc czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Główną bohaterką Dziwożony jest Madzia, która zawsze się uśmiecha, jest śliczna, nienagannie uczesana… nic w tym dziwnego, mieszka wraz z innymi wzorowymi koleżankami w Domu dla Dziewczynek. To idealne miejsce prowadzi Wiktoria Blum, kobieta “o gładkim czole i kamiennym sercu”. Dyrektorka dba o porządek i o to, by podopieczne były zawsze zajęte czymś pożytecznym, nauczyły się jak być zgodne, miłe i niekłótliwe.

Życie Madzi i jej towarzyszek upływa niczym bajka. Jest tylko jedna rzecz, która czasem zakłóca spokój… opowieść o tajemniczych dziwożonach. Nikt nie wie kim dokładnie są, ale krążą słuchy, że to dzikie i odrażające stwory. Mają skołtunione fryzury, na nogach i pod pachami (o zgrozo!) rosną im włosy, są okropnie brzydkie i dodatkowo – chodzą zupełnie nagie, pomijając czerwone czapeczki na głowach. Plotki głoszą, że uprowadzają grzeczne dzieci i po jakimś czasie oddają zupełnie zmienione. Każdy kto wracał od dziwożon, był złośliwy i krnąbrny. Sami rozumiecie, że dla wychowanek idealnego Domu dla Dziewczynek Wiktorii Blum nic nie mogło być straszniejsze od tego !

Madzia jednak czuje, że niezrozumiałe stworzenia z opowieści ją przyciągają jak magnes. Jest ciekawa co tak naprawdę robią, dlaczego żyją w nocy i jak dokładnie wyglądają. Gdy nadchodzi noc z pełnią, dziewczynka postanawia po kryjomu wejść na parapet i wyjrzeć za okno. Jak się domyślacie… Madzia spotka dziwożonę, zostanie przez nią zabrana i zadzieją się niesamowite rzeczy.

Nie powiem Wam już nic więcej, oprócz tego, że dzięki przygodzie Madzi dziewczynki z idealnego domu, staną się…

 

szczęśliwe, bo wolne

 

Seria powstała, by dać siłę młodym czytelnikom (niekoniecznie dziewczynkom!) i jest dedykowana dzieciom w wieku 8 – 12 lat. Głównymi tematami poruszonymi w książkach są cechy charakteru, dzięki którym można szczęśliwie żyć, a są to mądrość, odwaga, wolność, twórczość, wytrwałość, pewność siebie i umiejętność współpracy.

Autorką serii jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doskonale znana polskim czytelnikom z takich bestsellerów jak FlorkaMaleńkie królestwo królewny Aurelki czy Pracownia Aurory.  Książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zawsze są doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi. Teksty gwarantują świetną zabawę i niebanalną refleksję. Tak samo jest w przypadku dziś prezentowanej premierowej książki.

Ilustracje do wszystkich tomów stworzyła Marianna Oklejak, bardzo dobrze znana polskim czytelniczkom i czytelnikom. Jej charakterystycznej, nowoczesnej kreski nie da się pomylić 🙂

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
wydawnictwo: Bajka, 2022
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 9 marca 2022
dla dzieci w wieku: 8+

Jeśli spodobała Wam się ta książka, koniecznie poznajcie pierwszy i drugi tom serii Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz