Psyjaciele – opowieści o wyjątkowych psach

Psyjaciele - opowieści o wyjątkowych psach

Psyjaciele – opowieści o wyjątkowych psach

Właśnie do księgarń trafili objęci patronatem Psotnika Psyjaciele – opowieści o wyjątkowych psach. Za tym tytułem stoi dwóch, dobrze znanych polskim czytelnikom Marcinów. Autorem zbioru opowiadań jest Marcin Kozioł, a ilustratorem Marcin Minor.

Psyjaciele to księga najciekawszych historii, które kiedykolwiek trafiły do Archiwum Historii Niezwykłych. Antoni Terefere herbu Psia Kość, jako przewodniczący Rady Psyjaciół i naczelny stróż Archiwum, osobiście dopilnował, by trafiły tu najznakomitsze postaci. Co prawda na okładce występuje mnóstwo psów, które kandydowały do udziału w tej niezwykłej publikacji, ale ostatecznie w jej skład weszło sześć najlepszych. Znajdziecie tu opowieści o Markizie, bichonie Fryderyka Chopina, Dolarze, seterze Leopolda Janikowskiego, Wykopie, jamniku Henryka Sienkiewicza, Puku,  dobermanie Stefana Żeromskiego, Dorku, bokserze Józefa Piłsudskigo oraz Boby, ratlerku Olgi Boznańskiej.

Książka powstała w oparciu o fakty historyczne. Marcin Kozioł przestudiował między innymi listy, pamiętniki i książki, by wyszukać ciekawostki dotyczące pupilów sławnych Polaków. Od pierwszej chwili, gdy usłyszałam o pomyśle na tę książkę, zapałałam do niej entuzjazmem. Po pierwsze to przyjemna, zabawna, lektura dla wszystkich wielbicieli zwierząt, ale też przy okazji porządna dawka historii. Dzięki tym opowieściom, postacie znane wszystkim z podręczników, stają się bliżsi i tacy bardziej… ludzcy 🙂

Na wypadek, gdyby Psyjaciele stali się dla kogoś z młodych czytelniczek i czytelników, pierwszą okazją zetknięcia się z takimi postaciami jak Olga Boznańska czy Stefan Żeromski, autor zamieścił po każdej z opowieści krótkie przedstawienie wybitnego człowieka wraz z portretem 🙂

W książce jest bardzo dużo ilustracji. Nawet spis treści jest ilustrowany! Każde z opowiadań zawiera portret głównego psiego bohatera, całostronicową ilustrację, na której znajduje się też człowiek danego psa oraz kilka mniejszych rysunków. Tak jak pisałam we wstępie…. za szatę graficzną odpowiedzialny jest znany polski ilustrator książek dziecięcych, którego z okazji tej premiery przepytaliśmy o mnóstwo spraw i możecie przeczytać nasz wywiad tu!

Bardzo polecam Wam sięgnięcie po Psyjaciół. Czeka Was tu mnóstwo zabawy, wiedzy, zaskakujących faktów i przede wszystkim porcja świetnej rozrywki. Pozycja idealna do głośnego czytania dla całej rodziny!

tytuł: Psyjaciele

tekst: Marcin Kozioł

ilustracje: Marcin Minor

wydawnictwo: Bumcykcyk, 2022

objętość: 112 stron

dla dzieci w wieku: 7-12 lat

cena okładkowa: 44,90 zł

Jeśli chcesz lepiej poznać autora Psyjaciół, Marcina Kozioła, to koniecznie zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz