Czarownica Irenka – obrazkowe przygody nareszcie zebrane w książkę

Czarownica Irenka - obrazkowe przygody nareszcie zebrane w książkę

Nareszcie obrazkowe przygody czarownicy Irenki zostały zebrane i wydane w formie książki! Do tej pory można było śledzić jej losy jedynie w odcinkach, na łamach dwutygodnika dla dzieci “Świerszczyk”. Książka został objęta patronatem Psotnika, ponieważ od dawna jesteśmy wielkimi fanami tej bohaterki 🙂

To nie jest książka do czytania, tylko do oglądania, wysnuwania wniosków, odkrywania skutków przeróżnych wydarzeń i wspólnego opowiadania. Kontakt z tą książką uczy spostrzegawczości i swobodnego wypowiadania się, jednocześnie zapewniając doskonałą zabawę! Jedyny tekst jaki tu znajdziecie, to zabawne tytuły historyjek.

Rysunkowe przygody Irenki są błyskotliwe i pełne poczucia humoru. Książka została zaprojektowana w taki sposób, że każda historyjka jest zamieszczona na oddzielnej rozkładówce. Młodemu czytelnikowi, a raczej… oglądaczowi… łatwo jest ogarnąć wzrokiem całość i wyciągnąć wnioski, co się tak naprawdę wydarzyło 🙂 A wachlarz interpretacji jest ogromny i zależy jedynie od waszej wyobraźni.

Przygody czarownicy zostały umieszczone w czterech rozdziałach, poukładane w porządku chronologicznym, zgodnie z następującymi po sobie porami roku. Wszystko zaczyna się na wiosnę… od razu wyjaśnia się, skąd Irenka wzięła się na świecie i jak powstał jej dom. Z tej książki dowiecie się WIELU PRZYDATNYCH RZECZY, na przykład jak czytanie pomaga walczyć z katarem albo jak grać w badmintona.

Oprócz głównej, tytułowej bohaterki, w książce pojawia się wiele, zwłaszcza zwierzęcych postaci, a w wielu przygodach czarownicy towarzyszy wyczarowany przez nią przyjaciel szczurek.

Ostatnia opowiastka dotyczy nocy Sylwestrowej i po niej został zamieszczony rozdział aktywnościowy, który zachęca do rysowania i czarowania wraz z Irenką 🙂 Na kilkunastu stronach zostały zaprojektowane zadania jak umeblowanie domku Irenki, wymyślenia imienia dla szczurka, narysowania portretu i wiele wiele innych 🙂

Autorką książki jest, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, ilustratorka książek dla dzieci, Agnieszka Żelewska (rocznik 1964). W Strefie Psotnika prezentowaliśmy zilustrowanego przez nią “Gęboluda” i możecie do tego wrócić tu!

tytuł: Czarownica Irenka

kreacja i ilustracje: Agnieszka Żelewska

wydawnictwo: Bajka, 2018

objętość: 120 stron

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz