Sekretne życie bąków i beków

Sekretne życie bąków i beków

Sekretne życie bąków i beków to nowość w popularnonaukowej serii dla dzieci od wydawnictwa Debit!

Sekretne życie bąków i beków to już czwarty odcinek, po Sekretnym życiu smarków, Sekretnym życiu strupków i Sekretnym życiu wirusów, zwariowanej serii dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tym razem autorka przygląda się gazom. Jak zwykle z dowcipem, dystansem i masą konkretnej wiedzy 🙂

Beki i pierdy interesują niemal wszystkie dzieci. Znam co najmniej kilka książek o tej tematyce, które szybko stały się bestsellerami i myślę, że i tym razem będzie podobnie. Autorka zebrała na kartach tej książki mnóstwo ciekawostek i zaskakujących informacji.

Czym są beki i bąki, skąd się biorą, jakie są ich rodzaje, co może je wzmagać, jak można łagodzić dolegliwości i wiele wiele innych.

Znajdziecie tu również planszę na temat gazów wydalanych przez zwierzęta. Okazuje się, że większość gatunków puszcza bąki i informacje na ten temat mogą być bardzo ciekawe. Czy wiedzieliście na przykład, że śledź to jedyna ryba, która puszcza głośne bąki? 🙂 Czytają tę książkę przypomniało mi się, że już kiedyś spotkałam się z tą informacją w Pupach, ogonkach i kuperkach ,ale zupełnie o tym zapomniałam i zaskoczyło mnie to na nowo 🙂

Na końcu książki znajduje się… quiz wiedzy polegający na odpowiadaniu na pytania prawda czy fałsz, dzięki któremu możecie sprawdzić jak uważni byliście podczas lektury oraz plansza z nazwami beków i bąków w różnych językach na świecie.

Całość świetnie zilustrowana, energicznie, wesoło i z mnóstwem szczegółów 🙂 Zobaczcie!

tytuł: Sekretne życie beków i bąków

tekst i ilustracje: Mariona Tolosa Sistere

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 24 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz