Opowieści Świata Zorzy Strażniczka perły

Czy dotarła do Was informacja, że już jest kolejny, drugi tom Opowieści Świata Zorzy Strażniczka perły Karoliny Lewestam? Po lekturze pierwszego tomu Silla czekaliśmy z zapartym tchem 🙂 Nareszcie!

Opowieści Świata Zorzy to seria fantasy dla dzieci i młodszych nastolatków. Opowiada o skutej lodem, baśniowej krainie, w której ludzie i zwierzęta żyją w harmonii, potrafią się ze sobą porozumiewać i współpracować. Pełno tu niezapomnianych postaci, niesamowitych przygód i magicznych scenerii, które zostaną z czytelnikiem na długo 🙂

Główną bohaterką tej powieści jest dziewczynka o imieniu Kutik. Mieszka w jednej z jaskiń w Tlate Hiin, pomaga rodzinie, która przyjęła ją pod swój dach. Chodź sama tego nie dostrzega, jest kimś wyjątkowym.

Miejscowy wróżbita, Sii, od dawna czuje, że musi wybrać swojego następcę. Już pora, by przekazał komuś młodemu swoją wiedzę. Wybiera Kutik, a ta z ogromnym entuzjazmem, ale i pokorą, przyjmuje propozycję i rozpoczyna naukę. Niestety zanim rozkręci się na dobre, stanie się coś strasznego. Jej mistrz Sii, wraz z wieloma innymi ludźmi i zwierzętami, zostanie zaatakowany przez dziwne białe ptaki. Każdy draśnięty zębem ptaszyska zapada w śpiączkę i nie ma z nim kontaktu. Teraz wszystko z rękach małej Kutik!

Co wydarzy się z mroźnej krainie? Czy Kutik będzie w stanie pomóc? Na szczęście Sii w ostatniej chwili zdołał przekazać jej, co ma robić, ale czy się uda?

Przeczytajcie tę cudną, wciągającą powieść. Nie będziecie zawiedzeni!

Książka została bardzo bogato zilustrowana przez Mariusza Andryszczyka. W środku znajdziecie kilkanaście kolorowych obrazów, które zajmują całe rozkładówki oraz mnóstwo mniejszych rysunków, rozpoczynających rozdziały. Ilustracje, zwłaszcza te duże… są magiczne! Mogłabym otapetować nimi cały dom 🙂  Kreskę Autora możecie znać z pierwszego tomu Silla, ale też z takich książek z katalogu Agory, jak Lolek czy Rutka 🙂 Bardzo lubię prace tego ilustratora, za rozmach, wyobraźnię i zwłaszcza… za zabawę perspektywą.

tytuł: Strażniczka perły

seria: Opowieści Świata Zorzy

tekst: Karolina Lewestam

ilustracje: Mariusz Andryszczyk

wydawnictwo: Agora dla dzieci, 2024

objętość: 328 stron

dla dzieci i młodzieży: 9+

cena okładkowa: 46,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz