O sołtysie Salomonku i tęczy – Marcin Szczygielski

O sołtysie Salomonku i tęczy - Marcin Szczygielski

Dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa Bajka, właśnie ukazała się książka O sołtysie Salomonku i tęczy – Marcin Szczygielski po raz pierwszy w krótkiej, bogato zilustrowanej opowieści dla młodszych dzieci!

Rzecz dzieje się we wsi Pyry, gdzie stanowisko sołtysa od lat sprawuje Salomonek. Mężczyzna wiedzie spokojne życie, cieszy się szacunkiem i poważaniem wśród mieszkańców, ma wspaniałą rodzinę i niczego mu nie brakuje. Jest jednak jedna rzecz, która nie daje mu spokoju. Jego syn, Joachimek, choć rośnie zdrowo, nie do końca spełnia ojcowskie oczekiwania. Chłopak nie bawi się z rówieśnikami, nie rozrabia, chętnie pomaga mamie w kuchni, a na domiar złego… gdy tylko tęcza pokaże się na niebie, Joachimek wdrapuje się na dach stodoły i z rozmarzeniem wpatruje się w niebo.

Sołtys jest tym faktem bardzo zmartwiony. Wszak tęcza niczemu nie służy. Jest niepotrzebna. Ojciec nie jest w stanie zrozumieć, po co jego syn tak bardzo marnuje czas. Postanawia porozmawiać z najmądrzejszymi osobami we wsi i ma nadzieję, że uda mu się zrozumieć więcej 🙂

Sprawdźcie koniecznie co przyniosą Salomonkowi rozmowy z autorytetami z Pyr…  nauczycielem, proboszczem, sklepikarzem oraz ze starą babką Agatą, która mieszka na końcu wsi w wydrążonym pniu starego dębu.

Pełna wdzięku i humoru, z pięknym przesłaniem do czytelników w każdym wieku, przede wszystkim do rodziców, historia młodego marzyciela, nie mogła ukazać się na blogu w lepszy dzień niż dziś… w Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Miłość, bliskość, zrozumienie, akceptacja… to najcenniejsze co możemy komuś dać.

Marcin Szczygielski to nasz najbardziej ulubiony, w czołówce najczęściej nagradzanych, pisarz dla niedorosłych czytelników w Polsce. Każdą jego książkę czytamy z wielką radością, to zawsze niesamowita przyjemność. Cudownie, że od teraz Jego literackim talentem można poczęstować dzieci już w wieku przedszkolnym 🙂

Opowieść O sołtysie Salomonku i tęczy nie byłaby taka sama, gdyby nie przepiękne ilustracje Adama Pękalskiego, którego talent podziwiamy od lat i mnóstwo książek zilustrowanych przez Adama możecie znaleźć u Psotnika, chociażby klikając tu!

Ciężko oderwać wzrok od całostronicowych kolorowych obrazów, pełnych detali i smaczków charakterystycznych dla polskiej prowincji. Z ilustracji Adama Pękalskiego zawsze można się czegoś dowiedzieć, nic nie jest przypadkiem. A do tego jakość tych obrazów…  Vivat analogowa ilustracja! Zobaczcie…

O sołtysie Salomonku i tęczy – Marcin Szczygielski

ilustracje: Adam Pękalski

wydawnictwo: Bajka, 2021

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz