Mru Mru – książka dla dzieci o byciu innym

Mru Mru - książka dla dzieci o byciu innym

Mru Mru – książka dla dzieci o byciu innym to książka z katalogu wydawnictwa Widnokrąg. To cudny przykład fińskiej literatury dziecięcej oraz pierwszy odcinek z serii, który ukazuje się sukcesywnie od zeszłego roku na polskim rynku.

Główną bohaterką książki jest tytułowa Mru Mru, która czuje, że różni się od wszystkich znanych jej niedźwiedzi. Cała jej niedźwiedzia rodzina przygotowuje się do zimowego snu. Po kolacji, która trwała całe lato, wszyscy zaczynają ziewać i układać się w gawrze. Jedynie Mru Mru ani nie była głodna, gdy wszyscy się zajadali, ani wcale nie ma ochoty spać, nie jest senna, zupełnie jak moje dzieci każdego wieczoru 🙂

Mru Mru odwleka pójście spać jak to tylko możliwe, liczy w myślach, zaciska oczy, ale sen nie nadchodzi. Martwi się, że nie jest taka jak reszta. W końcu jednak coś w niej pęka, marzenie nie daje o sobie zapomnieć i Mru Mru nie wytrzymuje… niczym Mała Mi z “Zimie Muminków”, postanawia sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, jak wygląda zima, którą wszystkie niedźwiedzie przesypiają, pragnie poznać śnieg, nocne niebo i zaufać swojemu sercu 🙂

Autorką książki jest zupełnie nieznana u nas Kaisa Happonen, która w swojej ojczyźnie Finlandii jest jedną z najbardziej lubianych w Finlandii prezenterek telewizyjnych dla dzieci!

Ciepła i mądra opowieść o byciu innym, dla dzieci w wieku przedszkolnym, a do tego te rysunki! Ilustracje do tej serii są dziełem Anne Vasco. Stylem przypominają mi odrobinę prace Erica Carle, więc jeśli jesteście fanami twórczości tego amerykańskiego artysty, seria o Mru Mru na pewno przypadnie Wam do gustu.

Anne Vasco, kończąc studia w Finlandii zdobyła tytuł magistra mody i tekstyliów. Miłość do materiałów widać w jej pracy ilustratora. Wielokrotnie nagradzana artystka często pracuje metodą kolażu, łącząc różne techniki i tekstury.

tytuł: Mru Mru

tekst: Kaisa Happonen
tłumaczenie: Natalia Nordling
ilustracje: Anne Vasko
objętość: 38 stron
wydawnictwo: Widnokrąg, 2020
Wiek: 3+
Cena okładkowa: 34.00 zł

Jeśli interesuje Was temat inności w książkach dla dzieci to zapraszamy tu! tu! albo tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz