Kominiarz na święta – świąteczna opowieść o tym, co w Wigilię naprawdę ważne

Kominiarz na święta - świąteczna opowieść o tym, co w Wigilię naprawdę ważne

Prezentowany dziś Kominiarz na święta – świąteczna opowieść o tym, co w Wigilię naprawdę ważne, idealnie się nadaje do czytania właśnie teraz. Już jutro Mikołajki… jeśli dotychczas nie zaczęliście się jeszcze przygotowywać do tegorocznych świąt, to już wygląda na to, że należy zacząć 🙂 U nas grudniowe wieczory zawsze spędzamy na czytaniu książek o tematyce świątecznej. Na trzy tygodnie w roku odkładamy inne lektury i zatapiamy się w świątecznych i zimowych opowieściach.

Głównym bohaterem historii jest niewysoki mężczyzna, którego postać jest owiana tajemnicą. To kominiarz, zupełnie niestereotypowy, bo dużo bardziej interesują go ludzie, niż przewody kominowe i wentylacja… ale co najdziewniejsze… nawet ci co znają go z nazwiska, nie znaleźli go na liście pracowniców firm kominiarskich. Nie ma również na liście członków Związku Zawodowego Kominiarzy Polskich nikogo kto nazywa się jak on lub chociażby wygląda podobnie… mimo to co roku jedna rodzina jest przez niego odwiedzana. Pamiętajcie, jeśli otworzycie przed nim drzwi, możecie spodziewać się znacznie więcej niż kalendarza 🙂

W każdym razie… zaraz po poznaniu tytułowej postaci, czytelnik znajduje się nagle w mieszkaniu pewnej młodej mamy, która wraz z synkiem Filipem przygotowuje się do uroczystej kolacji. Nastroje mają raczej ponure. Tata chłopca wyjechał do pracy za granicą, nie może spędzić z nimi tych szczególnych dni. Chłopiec jest smutny, nie pojechali z mamą na święta do babci i dziadka, jak co roku, a tam jest cała rodzina, kuzyni, zapach choinki, kolędowanie… te święta zapowiadają się okropnie!

I właśnie wtedy, gdy zniechęcony chłopiec rozmyśla o tegorocznych smętnych świętach i niechętnie ubiera choinkę, do drzwi puka kominiarz. Jego niespodziewana wizyta po prostu zmienia wszystko! MUSICIE TO PRZECZYTAĆ! Ciepła, wzruszająca, rodzinna opowieść o tym, co w Wigilię jest najważniejsze 🙂 Ja oczywiście kończyłam z zaciśniętym gardłem i wilgotnymi oczami 🙂

Książka jest przepięknie wydana, w dużym formacie, na przepięknym niepowlekanym papierze. Ilustracje Katarzyny Zalewskiej są nowoczesne, oszczędne w szczegóły i całkowicie pozbawione pstrokacizny, która często towarzyszy “świątecznym” książkom! Śliczna!!!

tytuł: Kominiarz na święta

tekst: Madlena Szeliga

ilustracje: Katarzyna Zalewska

wydawnictwo: GEREON

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

 

O innych książkach napisanych przez Madlenę Szeligę możecie przeczytać tu! 

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz