Nowa seria przygotowująca do snu Rodzina Treflików

Nowa seria przygotowująca do snu Rodzina Treflików

Nowa seria przygotowująca do snu Rodzina Treflików składa się aż z osiemnastu tytułów.  Książki harmonijki dla najmłodszych pokazywaliśmy poprzednio, a dziś skupimy się na kilku książkach dla dzieci w wieku przedszkolnym!

Cały cykl „Dobranoc, Trefliki na noc” ukazał się dzięki staraniom nowego wydawnictwa dla dzieci Trefl. Marka Trefl, która do tej pory kojarzyła mi się głównie z puzzlami i grami planszowymi, powiększyła się właśnie o dziecięce wydawnictwo i do księgarń trafił ich pierwszy projekt związany ze snem. Kolekcja książek, która pomaga zmienić wieczorne czynności w dobrą zabawę, bazując na metodzie, która która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności, zastała podzielona na kilka grup wiekowych.

Bohaterami tych książek są znane dzieciom z telewizyjnych programów Treflik i Treflinka. Jeśli oglądacie reżyserowane przez Marka Skrobeckiego, polskie animacje „Rodzina Treflików” lub „Bobaski i Miś” to poznacie ich od razu. To właśnie postacie z tych filmów prowadzą małych czytelników przez wszystkie etapy wieczornego rytuału ?

Seria kształtuje nawyki i pozytywne skojarzenia z zasypianiem oraz rozwija wyobraźnię 🙂 Przy tworzeniu tych książek jako konsultantka merytoryczna pracowała Magdalena Komsta, psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna bezsenności, promotorka karmienia piersią i instruktorka aktywnej szkoły rodzenia. Możecie znać ją również z kanały na YT “Pani od Snu” 🙂

Prezentowane dziś książki są przeznaczone dla dzieci w wieku 3+ oraz 4+, są wydane w formacie A4, mają twardą oprawę i prezentują się tak…

 

Jutro czeka nas przygoda. Rodzina Treflików

Książka, którą każdego dnia możecie przeczytać zupełnie inaczej. Tylko od was zależy co zaplanujecie na jutrzejszą przygodę. Może macie ochotę pojechać na wycieczkę?

W każdym rozdziale znajdziecie pytanie, które zadacie dziecku pokazując ilustracje. Mały czytelnik zdecyduje, w którą stronę pójdzie opowiadanie. Wybierze dokąd pojedziecie, co ze sobą zabierzecie, kogo spotkacie po drodze. Co wieczór to będzie zupełnie inna przygoda!

Oprócz dobrej zabawy, czytanie tej książki ma za zadanie oswoić planowanie jutrzejszego dnia, pełnego emocji, przed którym należy się dobrze wyspać, a także pokazać, że przez niezapowiedziane wydarzenia, plany muszą być elastyczne i nie należy się denerwować, jeśli plany się zmieniają.

 

Wyruszamy do spania. Rodzina Treflików

To książka, która podobnie jak opisywana powyżej, daje okazję do stwarzania codziennie innej opowieści. Z tą książką przygotowujemy się do spania, bez pośpiechu i nerwów, które raczej są domeną poranków 🙂

Na kolejnych rozkładówkach znajdziemy pytanie, a dziecku dajemy możliwość wybrania odpowiedzi… Wieczorne szykowanie się do spania zaczynamy od sprzątnięcia pokoju, potem kolacja, kąpiel, wybór piżamki i zaplanowanie ubrań na jutro i kilku innych zajęć 🙂 Sprawdźcie koniecznie!

Do łóżka, gotowi… start! Rodzina Treflików

To książka, która bazuje na założeniu, że wieczór jest najlepszą porą w całym dniu, by znaleźć czas na spokojne rozmowy z dzieckiem, by dowiedzieć się jak minął dzień. Dziecko ma szansę się otworzyć i szczerze opowiedzieć o swoich przeżyciach i przemyśleniach, gdy czuje bliskość i skupienie na sobie osoby dorosłej. Ważne, by dobrze wykorzystać ten czas!

Książka “Do łóżka, gotowi… start!” to zbiór krótkich tekstów na różne tematy związane z zasypianiem. Zostały podzielone na rozdziały: Szykujemy się do snu, Magia nocą, Czego potrzebujesz w nocy?, …A czego rano?, Co to jest sen? Co to są sny? Znajdziemy tu przeróżne ciekawostki z różnych dziedzin, o strojach do spania, o kołysankach czy o starożytnych zabawkach. Wszystkie mają wprawiać w nastrój sprzyjający spokojnemu spaniu a autorką tych opowieści  jest Liliana Fabisińska, pedagożka, dziennikarka, dramatopisarka.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz