Książka dla dzieci o głodzie Lodówka Zosi

Dziś przed Wami nowość wydawnictwa Wilga, książka dla dzieci o głodzie Lodówka Zosi.

Hania i Zosia są przyjaciółkami. Codziennie razem spędzają czas i mogą sobie zaufać. Gdy pewnego dnia głodna Hania wbiega do mieszkania przyjaciółki, odkrywa, że w jej domu lodówka jest niemal totalnie pusta. Poza butelką mleka, którą Zosia zostawia dla brata, nie ma zupełnie nic. Zawstydzona Zosia zwierza się z kłopotów finansowych rodziców i prosu Hanię, by zachowała tę wiedzę dla siebie.

Hania jest w bardzo trudnej sytuacji. Współczuje przyjaciółce i próbuje pomóc na własną rękę, by tajemnica nie wyszła na jaw. U niej w domu lodówka pęka w szwach, nie brakuje tam niczego, a mama codziennie przygotowuje inny, pyszny i zdrowy posiłek.

To prosta, piękna historia, uświadamiająca najmłodszych, że istnieje problem głodu wśród dzieci, że należy być uważnym na ludzi wokół i że zawsze należy reagować na niepokojące sygnały. Co najważniejsze, opowieść wskazuje na sposoby, w jaki można pomóc w podobnej sytuacji.

Książka dla dzieci o głodzie Lodówka Zosi to lekcja empatii i wdzięczności za to, co się ma, ale przede wszystkim okazja do poruszenia tematu ubóstwa. To bardzo ważne i potrzebne. Z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią coronavirusa obserwujemy wzrost ubóstwa, a problem w najbliższych latach raczej będzie się pogłębiał.

Autorką książki jest Amerykanka Lois Brandt, która przed laty zajrzała do lodówki najlepszej przyjaciółki i ujrzała tam tylko mleko. To wspomnienie zainspirowało ją do napisania swojej pierwszej książki. Na co dzień Lois prowadzi kursy pisarstwa, a przed laty służyła w Korpusie Pokoju w Kamerunie.

Śliczne, zabawne ilustracje zawdzięczmy autorowi, który zilustrował prawie pięćdziesiąt książek dla dzieci i młodzieży! Vin Vogel jest Brazylijczykiem, ale mieszka w Nowym Yorku.

Zobaczcie!

tytuł: Lodówka Zosi

tekst: Lois Brandt

ilustracje: Vin Vogel

tłumaczenie: Ewa Borówka

wydawnictwo: Wilga, 2023

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,99 zł

 

Jeśli macie ochotę na więcej książek o społecznej tematyce, to zapraszamy tu!

 

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz